Wpis z mikrobloga

  • 0
@a-lexis: nie, nie wiem jak to jest zrobione dokładnie, jeżeli nie połączy się z serwerem to się nie odblokuje, można zrobić fake serwer jak to zrobili w doulci ale coś im to nie pykło za długo i o ile na iPody touch i iPady miało to zastosowanie to na iPhone się nie sprawdziło bo moduły GSM nie działały. Nie wiem jak oni to rozwiązali ale jeżeli na serwerze apple telefon nie
  • Odpowiedz
@nod37: no własnie własnie czytam o tym sposobie czyli pomimo ze go odblokujesz przez fake serwer to i tak nei zatrybi? w sumie dziwne bo powinna być wtedy mozliwość utworzenia nowego konta hmmmm
  • Odpowiedz
  • 0
@a-lexis: @a-lexis: do konta icloud jest kilka usług. Mail, chmura, appstore/iTunes store itp. Usługa która odpowiada za blokady to Find My iPhone. Będzie później możliwość utworzenia nowego konta, konto się utworzy i zaloguje do wszystkich usług oprócz Find my iPhone. Kiedyś było tak że jak wszedłeś w ustawienia to ptaszek od Find My iPhone był cały czas wyłączony a jak probowales włączyć to wyskakiwał błąd. Teraz w ustawieniach jest pokazane
  • Odpowiedz
@a-lexis: @nod37: @Kacc: teoretycznie jest to wykonalne i kiedyś to robiono na zasadzie łączenia się z routerem, który przekierowywał na fałszywy serwer autoryzujący urządzenie ale to było jeszcze przed aferą z wyciągnięciem zdjęć celebrytek z iCloud. Teraz (od iOS 8) to zasadniczo jest bardzo trudne techniczne.
  • Odpowiedz
@a-lexis: Widziałem to, musiałbyś mieś dostęp do menu, nierealne. To ostatnie co wysłałeś to fake'i.
@yourboss: Sprawdź czwarty komentarz nad Twoim. Pisałem właśnie o tym o czym Ty piszesz. Nie było możliwości pełnego odblokowania.
  • Odpowiedz
@nod37: no powiem Tobie ze az cholera ciężko mi w to uwierzyć. przecież na logikę skoro łączy sie z serwerem no to musi być za to odpowiedzialny jakiś plik sterujący. najlepiej było by zrobic takie konto podmieniając jego hashcode i powinno działać. Widocznie Apple ma w sobie jeszcze jakieś syfy ze to blokują jednak i pozostaje tylko przeszczep płyty głównej.. tyle zrozumiałem z wczorajszego całego dnia aktywnych dyskusji
  • Odpowiedz
@a-lexis: wiesz dlaczego kosztuje 200zł? bo jest KRADZIONY (juz niejeden mirek pisal ze po roku mu bagiety wbily i telefon zabraly) to jest zabezpieczenie ANTYKRADZIEZOWE i nie da sie zdjac blokady icloud (chyba ze znasz czyjes hasło) nowe kosztuja 2200 uzywki 1500-1600

FMI jest od kilku lat (na bank nie 7)
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: no tak a płyta główna jest w cenie najbardziej nawet jesli bym kombinował to musiał zabulić za to łącznie i tak ze hmmmm 750-800zł to mi sie nie kalkuluje. bo po co mi telefon co będzie łączył sie tylko przez wifi a jak będe chciałzadzwonic to musiał wziąć inny xd Nie bede ukrywał ze podoba mi sie design tego s5 i pewnie kiedyś jakoś bedekombinował jak to ogarnąć. moze wykombinują
  • Odpowiedz
@a-lexis: blokada icloud umozliwia WLASCICIELOWI lokalizacje telefonu gdy jest podpiety do internetu wiec i tak bys nie mogl uzywac. Do tego nie kupisz zadnego programu (darmowego tez) i mozesz korzystac tylko z apek ktore sa na telefonie w danej chwili. Oprocz tego wlasciciel moze Ci w dowolnym momencie wlaczyc dzwiek ktorego bez podania kodu nie wylaczysz czy podgladac na swoim koncie icloud zdjecia ktore robisz. Jedyna opcja to uzywac wbudowanych apek
  • Odpowiedz
@L3stko: @a-lexis: teraz 5s by wypadalo brac by korzystac "w pelni" z tel

A zrobione by sie nie oplacalo krasc i kombinowac. Dzieki temu ze jest taka opcja to jak Cie na ulicy ktos napadnie to nierzadko ajfona nie wezmie jak sie zna na zabezpieczeniach. Celowo nikt sie na ajfony i maki nie czai a i sprzedac ciezko bo nikt przycisku do papieru nie potrzebuje ;) i dlatego sa to
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: @nod37: koledzy włąsnie przegladając interenety jakos samo mnie znalazło takiego o to cudo. z tego co ja rozumiem jest to po prostu jakby zrestartowanie procesora czyli wyczyszczenie całej pamięci. to też fake ?
a-lexis - @pieczywowewiadrze: @nod37: koledzy włąsnie przegladając interenety jakos s...
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: nie wygląda to na jakoś mega skomplikowane, pod warunkiem,że masz odpowiednie narzędzia. Znalazłem jeszcze jedną metodę zwiazanom ze specjalnym sprzętem już to pod Mission Impossible podchodzi troche.
a-lexis - @pieczywowewiadrze: nie wygląda to na jakoś mega skomplikowane, pod warunki...
  • Odpowiedz
Witaj z tym serwerem to różnie, od roku jakoś są już firmy, które sie zajmują sciaganie blokady icloud od reki w Polsce np. http://www.iPhoneUnlock.pl robi taka usluge za grosze. POLECAM. Bierzesz na allegro fona z blokada za 200 odblokowujesz za 100 i puszczasz za 1000spokojnie czysty zysk lapac poki sie da :-)
  • Odpowiedz
Co do komentarzy z góry... Wypowiedzi stare ale dzieciaki słuchajcie... Niech się nie wypowiadają ludzie którzy od razu zakładają że musi być kradziony.. Dokształcie się i nie wprowadzajcie w błąd że MUSI być kradziony..

Opcja mogła wyglądać tak;
Właściciel miał iphona, szedł na imprezę, nachlał się i zgubił. Co zrobił po wytrzeźwieniu? Zablokował sprzęt. Zenek znalazł następnego dnia zablokowany telefon, ale uczciwy zaniósł na policję. Policja przekazała sprzęt do biura rzeczy znalezionych
  • Odpowiedz