Wpis z mikrobloga

Badania lekarskie zrobione, teraz tylko zakup szafy i wniosek o promesę na broń :)
W związku z tym mam do was pytania.
1. O ile broni wnioskować we Wro? Myślałem po 5 na typ (pistolet, karabin, strzelba)
2. Jaką szafę kupić? Jeśli chciałbym wnioskować po 5 na typ to czy muszę od razu mieć miejsce na wszystkie 15? Czy przy zużywaniu promes mogę powiększać swoje miejsce?
#pozwolenienabron #projektdedal #bron
  • 19
2. Jaką szafę kupić? Jeśli chciałbym wnioskować po 5 na typ to czy muszę od razu mieć miejsce na wszystkie 15? Czy przy zużywaniu promes mogę powiększać swoje miejsce?


@okniarz: s1, ja mam akurat novcana. Kolega ostatnio kupil ze stalpolu i jest bardzo fajna. Możesz wnioskowac o 20 a mieć miejsce na 1, nie jest to istotne. Ważne żebyś wszystkie sztuki które aktualnie posiadasz zmiescil w szafie.
@okniarz: możesz opisać jak we wro zdobyłeś pozwolenie? na pw albo tutaj, whatever, chcę zacząć procedurę, ale czuję się jak dziecko we mgle. W którym klubie zaczynałeś? Ile hajsu trzeba mieć? itd itp, plis
jeszcze jedno pytanie, w przypadku broni długiej wiadomo, że stoi ona pionowo na miejscach, a jak to wygląda z bronią krótką?


@okniarz: kup sobie szafę z półkami na pistolety, a nie taką typowo myśliwską, gdzie jest miejsce tylko na broń długą.

Ja mam ISS Siegen 50070 i jest ok.

Oraz wystąp także o broń sportową do celu kolekcjonerskiego. Warto, zawsze to dodatkowe sztuki, no jesteś niezależny od PZSS.
@okniarz: jeśli nie składałeś jeszcze wniosku o pozwolenie na broń, to nie musisz przechodzić procedury od nowa. Piszesz wniosek o dwa cele na jednym podaniu, np. tak: http://lt.linuxpl.net/wniosek_pub.odt

Jedyne co musisz zrobić dodatkowo, to zapisać się do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim, np. Braterstwo we Wrocławiu (jest to stowarzyszenie kolegi @WolnoscRownoscBraterstwo), otrzymać zaświadczenie o członkostwie i odpis statutu. Pewnie zajmie to chwilę, ale moim zdaniem warto. Uniezależniasz się od PZSS, masz
@okniarz: gratulacje :) możesz coś więcej napisać o samym egzaminie i czy wcześniej chodziles na jakieś treningi w WKS? mi na razie leci staż, kurs w maju a egzamin w czerwcu. Czy badania lekarskie przed egzaminem na patent robi się na miejscu tak jak ktoś już opisywał?
W temacie szafy - wlasnie urzadzam mieszkanie i wcześniej zaopatrzylem się w szafę że stalpolu, nominalnie jest na 3 sztuki długiej i 3 krótkiej,
@ShutUpMeg: dzięki, nie jest tak trudno jak się wydaje, tylko dużo punktów do zrealizowania. Przed kursem byłem w saggicie na strzelaniu. Badania do patentu robiłem w sportsmed na piastowskiej, także na miejscu raczej nie zrobisz. Dzięki za propozycje ze zniżka, zgłoszę się
@okniarz: dzielnicowy robi wywiad środowiskowy, sprawdzi jakieś podstawowe dane o Tobie, popyta sąsiadów. Nie musisz posiadać szafy, przecież na tym etapie nie wiadomo, czy na pewno dostaniesz pozwolenie. Jak będziesz miał broń, wtedy musisz ją gdzieś przechowywać- wtedy standardowo powinieneś mieć już szafę.