Wpis z mikrobloga

@wodzik: Fakt, przegrali, dali dupy, ale to nie uprawnia nikogo, żeby ich obrażać i to na łamach ogólnopolskiej gazety.
W ogóle tak sobie myślę, że taki przeciętny dziennikarz, tych wszystkich z dupy wziętych portali czy gazetek, kojarzy mi się przede wszystkim ze zwyczajną #!$%@?ą. Zrobi wszystko dla kliknięć, odsłon, gotów zmyślić całe zdarzenie czy obrazić kogoś byleby była większa sensacja. Pomijam już poziom tych "artykułów", który dobitnie świadczy o tym,
  • Odpowiedz
@wodzik: Jak dla mnie hejt się im należy. Dlaczego zawsze jak Polacy przegrają to "nic się nie stało" i wogle szukanie wymówek że zły biometr i wogle. W tym meczu Polacy dali sobą wytrzeć parkiet jak szmaty. Zero woli walki. Grali jakby wyszli na boisko na kacu. Należy im się hejt bo to nie była zwykła porażka tylko pieprzony dramat. Może jak ich kibice zaczął po nich jeździć to wezmą
  • Odpowiedz
@pwone: @zurawinowa: bo ręczni w 2007 zdobyli srebro MŚ, w 2009 brąz MŚ, w zeszłym roku również brąz MŚ.
A siatkarze? Srebro MŚ 2006, złoto ME 2009, brąz ME 2011, srebro PŚ 2011, brąz PŚ 2015, złoto LŚ 2012, brąz LŚ 2011. Oraz są AKTUALNYMI MISTRZAMI ŚWIATA.
Wspólnym mianownikiem jest to, że reprezentacje tych dwóch dyscyplin to walczaki, nie dają za wygraną i zostawiają serce na boisku. W
  • Odpowiedz
@wodzik: Takie wyniki się w piłce ręcznej rzadko zdarzają i ja nie potrafię tego wytłumaczyć racjonalnie. Jak można wygrać z Francją a po tygodniu przegrać różnicą 14tu goli? Nie 2óch, nie 3ech tylko 14tu? Jak można przegrywać 13:30? Czysto hipotetycznie możliwe powody:
- Zbyt nakręceni przemotywowani i przez to zestresowani (to raczej mało prawdopodobne bo doświadczenie w dużych impreach mieli)
- Duży błąd w przygotowaniu fizycznym do spotkania (zajechał ich na treningu, zjedli ciężki obiad, nie wiem co jeszcze)
- Chorwaci na dopingu
- Korupcja (wg mnie niemożliwe przekupić gospodarza żeby się podłożył)
-
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: A czy Ty widzisz roznice miedzy tym ile osob gra i trenuje w siatkowke czy reczna, a ile w pilke nozna? Nie ujmuje wartosci sukcesom szczypiornistow czy siatkarzy, ale w pilke nozna jest duzo duzo trudniej osiagnac dobry wynik.
  • Odpowiedz
Duży błąd w przygotowaniu fizycznym do spotkania (zajechał ich na treningu, zjedli ciężki obiad, nie wiem co jeszcze)


@Mr_kolek: Grałem w piłkę ręczną (w miarę dobry poziom) i uważam, że to sport, który bardzo obnaża wszelkie braki fizyczne. W szachach np. (teraz grywam i oglądam na "stare" lata) jest tak, że jak Carlsen (aktualny mistrz świata) ma słabszy dzień to gra otwarcie po którym od razu wiadomo, że będzie remis
  • Odpowiedz
@piotrb: zdarzają się, bo jednak jest to dość mało popularny sport na świecie. I jest spora przepaść między europejskimi drużynami a resztą świata. Jednak gdy grają drużyny na podobnym poziomie różnica zazwyczaj w ilości goli jest niewielka. Więc jak ktoś przegrywa w takim stylu jak Polska (będąc gospodarzem), to trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Tu krytyka akurat jest podstawna.
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: Ja Ci podam przyczynę. Przyczyna jest taka, że Norwegowie pokazali jak z nami grać. Wysoko wyjść z obroną i szybko biegać. I tak właśnie grała Chorwacja. Nasi zawodnicy i sztab przespali tę lekcję, nie przygotowali alternatyw. Chorwaci szybko związali nam ręce, pojawiła się dodatkowa presja, zawodnikom zaczęły mięknąć nogi, trząść się ręce i gotować głowa. Oto jeden z powodów #!$%@?.

@pwone: Różnica między ręcznymi i siatkarzami a
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: brzmiałoby w 100 % sensownie gdyby się skończyło 27:30 ...

Jedni i drudzy odnoszą sukcesy, mniejsze bądź większe. A ci trzeci w XXI wieku regularnie zbierali #!$%@? i kolekcjonowali blamaże...


Nie chce mi się wierzyć, że ktoś słąbo gra w meczu reprezentacyjnym bo mu się nie chce, bo za mało mu zależy itd. Zresztą porównywanie siatkówki i piłki nożnej nie ma sensu. Siatkówka to sport siłowy, ale nie kondycyjny.
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: no a nie zauważyłeś, jak było do przerwy? Nasi się starali, walczyli o te bramki. Walili głową w mur bo nie mieli alternatyw, cały turniej grali środkiem. Chorwaci wyszli do Jureckiego, wyszli do Karola, Odcięli Syprzaka i KONIEC. A w ataku rzucali bramki. W drugiej połowie to samo. Nasi dostali w drugiej połowie 0-8 i odechciało im się grać, głowa zaczęła się gotować, zabrakło lidera. Uprawiałeś kiedyś sport drużynowy?
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy:
@wodzik:
@VR46:
Nie chodzi o jeżdżenie po nich, a o nazywanie rzeczy po imieniu - od tego są dziennikarze. Kibice mogą się litować, ale dziennikarz ma pisać i mówić jak jest. Szczególnie w sporcie, bo to tylko rozrywka, arena. Dziennikarze sportowi muszą pisać, by było ciekawie, bo oni też są elementem tego przedstawienia.
Inna sprawa pisać o uchodźcach, czy dysproporcjach na świecie, co innego o
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: Wlasnie to ilu ludzi uprawia dana dyscypline ma kolosalne znaczenie. Moim zdaniem im trudniej w cos osiagnac sukces tym powinno sie mniej hejtowac porazki. A u nas odwrotnie.
  • Odpowiedz