Wpis z mikrobloga

Pracuję w branży w której telefon który posiada dobry aparat i dostęp internetu by znacznie ułatwił wiele czynności ale pracodawca nie chce mi kupić czegoś przyzwoitego i sugeruje bym korzystał z prywatnego urządzenia co średnio mi się podoba. Co gdybym np uszkodził prywatny telefon robiąc czynności służbowe?

Jak się wam widzi taka sytuacja? Jakie sensowne argumenty mogę przedstawić?

#praca #prawo #pytanie #android #windowsphone
  • 15
@adikowal95: Specjalistą od prawa pracy nie jestem, ale na tyle, na ile kojarzę przepisy, sprawa ma się następująco.

Pracodawca jest zobowiązany do tego, żeby zapewnić ci niezbędne środki do wykonywania twojej pracy. W związku z tym, że pracujesz na jego rzecz, to w jego interesie leży, by środki te były odpowiedniej jakości. Nie masz obowiązku wykorzystywać prywatnego urządzenia do wykonywania pracy. Jeśli z powodu braku służbowego sprzętu nie wykonujesz obowiązku -
@PiwoMiStygnie: Dobre, poza tą kwestią.

Również nie rozumiem, przecież to inwestycja w pracownika, zwiększanie efektywności. A przy budżecie jakiekolwiek firmy wydatek np 400 zł na coś co w firmie zostanie to nie jest chyba czymś wielkim..
@adikowal95: Na twoim miejscu nie korzystałbym z prywatnego w celach zawodowych. Albo pracodawca zapewnia telefon i otrzymuje profity (wydajniejsza praca) albo godzi się z tym że pracujesz wolniej. Ze strony pracodawcy wygląda to tak że różnica w czasie twojej pracy z i bez telefonu nie pokrywa kosztów jego zakupu.
@Michelangelo: Też chcę tego uniknąć, poza zużywaniem go i problemowej sytuacji gdybym np. go upuścił robiąc służbowe czynności dochodziłby do tego większy koszt rachunku którym musiałbym pokryć internet w telefonie prywatnym :)