Wpis z mikrobloga

Zwykle robię zakupy w sprawdzonym sklepie IBuyGou, ale dałem się wciągnąć w szaleństwo zakupów na JD.com i powiem, że 5/10.

Dla testu zamówiłem sobie 2 pary słuchawek. (Czytaj, kupiłem jedne, a zapomniałem o tym i kupiłem później inne xD)

Piston v3 z kodem rabatowym (wówczas wyszło poniżej 11USD) z 20 grudnia. // Yanwen JDYW-NLSP
Oraz Piston v2 w promocyjnej cenie (stary model, to po ~6dolców szły) z 10 grudnia // China Post Air mail

Tak jak te pierwsze przyszły w miarę rozsądnym czasie i cieszę się nimi od dwóch tygodni. Wszystko okej. Trochę mniej basu jak słuchawki do których zdarzało mi się przywyknąć (EP-630, Soundmagic E10), ale trzymają przyzwoity poziom jakości (żaden ze mnie meloman) i nie mam pretensji do jakości wykonania. Wszystko super. Gdybym miał być czepialski, to w jednej słuchawce minimalnie gorzej wyszła faktura na obudowie, ale to detal. Przyszły 2 tygodnie temu, więc szły szybko.

Natomiast v2 to chyba podróbki, bo nie wierzę, że można coś tak szajsowatego dać, a i opakowanie budzi wątpliwości - OEM, brzydkie frezy na tym gumowym trzymadle, swoją drogą z jakimiś tłustymi plamami. Zero papierków w środku. Nawet folii do trzymania, by pudełko się nie otworzyło. Same słuchawki mają znamiona podróbek - słabo widoczne symbole L i R, słaba polerka, korpus ma detale charakterystyczne dla podróbek, a po podłączeniu to już w ogóle nie mam wątpliwości - jednym słowem lipa. Dziś dopiero odebrałem, więc zauważalnie słabiej.

Legitne v3 od jd-collection
Chińskieszajsy v2 od Yuanxun

Pytanie gdzie na tym śmiesznym #jd można dispute otworzyć? Te 30zł przeboleję, ale dla zasady trzeba.

#xiaomi
  • 13
  • Odpowiedz
@sidhellfire: taki klips do kabla xD teraz to masz pewność że podróba ;) v2 w dodatku to chińskie silikonowr etui wybitnie śmierdzi to od xiaomi albo nie śmoerdzi albo pachnie jak czekolada (starsza seria)
  • Odpowiedz