Wpis z mikrobloga

@michal-religa: Musiałbyś poznać te książki o których wcześniej wspominałem. Tak jest napisane czym jest korelator, system autonomiczny. To są inne pojęcia ale są ona bardziej precyzyjne i pełne bo opracowane metodą systemową.
Także polecam.
  • Odpowiedz
@look997: wzięła się ze zdrowego rozsądku i znajomości biologii. Coś co fizycznie nie ma mózgu człowiekiem nazywane być nie może to jest proste i oczywiste. Natomiast to o czym Ty piszesz jako "przerażające" abstrahując od medycznie wątpliwego źródła - to jest definiowanie śmierci mózgu - tutaj jest wiele meandrów, które jeszcze będą latami rozstrzygane. Aktualne definicje i procedury definiowania śmierci człowieka póki co nie zostały jeszcze podważone - nie ma
  • Odpowiedz
@michal-religa: Trudno mówić mi o odłączaniu od aparatury podtrzymującej życie. Wiem (z wykopu zresztą) że zdarzały się przypadki pochowania żywych osób, które obudziły się w trumnie albo w kostnicy.
Przyczyny mogły być różne.

Na pewno przed pochowaniem warto trochę poczekać. To z kolei wyklucza możliwość pobierania organów z jeszcze pracującego organizmu np. serca.
  • Odpowiedz