Wpis z mikrobloga

Czemu film "Job, czyli ostatnia szara komórka" jest tak mało popularny? Zapomniałem już o nim, a śmiechu było na nim co niemiara ( ͡° ͜ʖ ͡°)

– Czego słuchasz bracie?

– Udało mi się ściągnąć z Watykanu, prosto z netu, wspaniałą homilię na JP-dwójkach.

– Chyba na MP-trójkach

– Na MP-trójkach, przepraszam.

– Witajcie, bracia.

– Witaj, ojcze. O! Nowe buty, ojcze. Zamszowe?

– Nie. Za swoje.



Muszę to obejrzeć niedługo :D


___
#film #jobczyliostatniaszarakomorka #komedia #filmpolski #filmnawieczor
M.....k - Czemu film "Job, czyli ostatnia szara komórka" jest tak mało popularny? Zap...

źródło: comment_WCja1JqEwrt3LTjdzUWQGDSFao2AVaV6.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: Chwila, mówisz, że genialne jest przepisywanie przez scenarzystów starych kawałów/żartów i robienie z tego filmu? Mamy bardzo odmienną wizję co do określenia "genialny".
  • Odpowiedz
@donOGR: łapiesz mnie za słówka. Według mnie te kawały były fajnie powstawiane tam, no i nie przesadzajmy, że wszystkie sceny opierały się na starych kawałach. No może nadużywam słowa "genialne" (często mi się to zdarza :P), ale to jest obok Dnia Świra chyba moja ulubiona komedia polska - może nie jestem do końca obiektywny, bo mam do tego duży sentyment ;)
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: Dzień Świra to nie komedia, jak już zacząłem łapać Cię za słówka.
IMO jest to zbiór scenek, żartów które były stare już w dniu premiery filmu. Nawet nie potrafię sobie przypomnieć, czy była tam jakaś fabuła. Polepiony średniak.
  • Odpowiedz
@donOGR: pewnie na moją opinię ma wpływ to, że jak to pierwszy raz oglądałem, to nie znałem większości tych kawałów, no bo skąd miałem znać, jak nie ogarniałem internetów :P

Dzień Świra to nie komedia


komedia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: Ja właśnie nigdy nie rozumiałem fenomenu tego filmu, a był on kultowy dla niektórych moich znajomych. Pewne teksty weszły do codziennego języka ("Darek otwórz") ale i tak bardzo mało w porównaniu z np Kilerem. Dochodzi do tego kwestia kawałów z brodą, o której raczył wspomnieć @deryt Dla mnie jest on raczej słaby, ale nie oceniam ludzi którym się podobał, bo niektórzy nie trawią np Monty Pythona, który moim zdaniem jest
  • Odpowiedz
@Mave: znowu to samo, dyskusje nad tym czy to komedia czy nie są prowadzone od jego powstania :D

Ja to traktuje jako komedię i jako dramat. Czemu ma nie być komedia, skoro bawi mnie prawie każda scena? To taki trochę czarny humor, ale nadal humor.

I zrozumiałem go bardzo dobrze, humorystycznie została tam przedstawiona wielka tragedia.
  • Odpowiedz