Wpis z mikrobloga

@EddyPL: wiem co to jest kontrola krzyżowa, zadałem pytanie kogo będzie UKS maglował razem z kierowcą ubera - bo kontrola krzyżowa polega na kontroli dwóch podatników i szukaniu różnic (niezaksięgowanych faktur, tj. zakupu towaru od podmiotu A przez B po czym B nie sprzedaje tego towaru, nie niszczy po prostu towaru nie ma formalnie, faktycznie jest sprzedany na czarno)
@Marek_Licyniusz_Krassus:
Cytując:
"gali20 1 godz. temu via Mój Wykop (Android) +8
koniec ubera w Polsce jako forma dorobienia w weekend:(
1. KASA FISKALNA
2. VAT
3. DG
4. koszt księgowej
5. cholera wie co jeszcze, może licencje

klient płaci 20
do uber 20% = 16
16 -VAT = 13zl
- dochodowy = 10 zl

jeszcze paliwo
księgowa
kasa
ITP"
@abdonaty: nie no jasne, ale nie jest rozwojem kraju i bogaceniem się obywateli bezprawie - jeśli prawo jest złe to trzeba je zmieniać, a nie pozwalać na łamanie tego wybranej grupie.

Część obywateli - tu taksówkarze - podjęła jakieś ryzyko gospodarcze i zainwestowało w działalność tego typu. Dlaczego mamy tolerować tworzenie dla nich konkurencji pracującej na czarno? W czym bogacenie się kierowcy Ubera jest ważniejsze od uczciwego bogacenia się kierowcy zwykłej
konkurencji pracującej na czarno?


@Jason_L_McCabe: Oni nie pracują na czarno, ale są zarejestrowani jako firma ochroniarska - wszystko jest zgodne z prawem. Kierowcy ubera nie są winni, że taksiarze nie znaleźli lepszego sposobu na zarobek. Zamiast popierać prostsze i mniejsze podatki, pochwalasz ich podnoszenie co odbije się na konsumencie. Zamiast popierać ułatwienia dla taksiarzy, proponujesz udupianie ubera i to jest dla ciebie ważniejsze niż twoja własna kieszeń. Tego nie rozumiem.
Oni nie pracują na czarno, ale są zarejestrowani jako firma ochroniarska - wszystko jest zgodne z prawem.


@abdonaty: nie no o czym Ty mówisz? Mówimy wyraźnie o przypadku, w którym ktoś robi na czarno - tak jak autor wpisu, do którego linkuje. On marudzi bo mu się kończy robota na czarno i będzie musiał płacić podatki.

Kierowcy ubera nie są winni, że taksiarze nie znaleźli lepszego sposobu na zarobek.


@abdonaty:
@Jason_L_McCabe: Racjonalnym uzasadnieniem na niskie opłaty w firmie, które przekładają się na niski koszt usług. Dlatego warto je promować, dlatego, że niskie koszty to zadowolony konsument, a to on się liczy, a nie taksiarz który jęczy bo mu zabierają robotę.
Racjonalnym uzasadnieniem na niskie opłaty w firmie, które przekładają się na niski koszt usług. Dlatego warto je promować, dlatego, że niskie koszty to zadowolony konsument, a to on się liczy, a nie taksiarz który jęczy bo mu zabierają robotę.


@abdonaty: trochę jak byś powiedział, że racjonalnym powodem dla zakupu kradzionego samochodu lub elektroniki jest to, że jest to tańsze niż zakup w salonie / sklepie

jasne, że jest tańsze - ale
skoro są podatki - trzeba je płacić


@Jason_L_McCabe: I tu mamy różnicę światopoglądową. Nie traktuję podatków jako dobra, ani jako powinności, mimo tego że nie prowadzę czynnej akcji przeciw w postaci nie płaceniu ich. A człowieka który potrafi ominąć niektóre przepisy i ominąć płacenia części składek nie mogę postrzegać jako złodzieja.
@abdonaty: ale to jest chyba problem pewnej ślepoty społeczno-ekonomicznej, bo jak inaczej nazwać kogoś kto korzysta z tego wszystkiego co dają podatki i świadomie odmawia płacenia ich, prowadząc nieuczciwą konkurencje wobec ludzi, na których koszt ma zapewniony. To jest trochę takie myślenie jak za zaborcy czy PRL - egoistyczne myślenie o sobie, a coś takiego jak Państwo, budżet czy majątek wspólny nie istnieje. Istnieje - jak nam się coś nie podoba
@Jason_L_McCabe: powiedzmy że płacę podatki. Otrzymuje za to opiekę zdrowotną która jest wątpliwej jakości, służby porządkowe które często mają uzupełnić budżet (klepanie mandatów), szkolnictwo które jest zabetonowane, tak samo z wojskiem, przez co nikt nie chce służyć jako żołnierz zawodowy (na szczęście zlikwidowali maks 12 lat służby i emeryturę już dostaną normalnie). Mam wymieniać dalej? Płacę ZUS, który nie daje mi gwarancji że dostanę godna emeryturę, jeszcze jak umrę to moje