Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki. Po paru gorszych podejściach do e-palenia, głównie przez e-papierosy krzaki, zamierzam do tego tematu wrócić z troszeczkę większym budżetem. Ogólnie rzecz biorąc człek ze mnie prosty, więc nie chce się bawić w mody, kręcenie grzałek itp. W oko więc wpadł mi Joyetech Ego One Mega - odkręcam, zalewam, zakręcam - palę. Cumpel miał wersję 2200 1.8ml, e-papieros idealny, prócz baniaka, który był maluśki, stąd padł wybór na wersję Mega. Cena całkiem wysoka, więc postanowiłem przycebulować i na fasttech znalazłem ten model za 35$. Cenowo super, bo przy okazji chciałbym zakupić wersję mini dla Różowej.

Tak to po krótce wygląda i nasuwa się kilka pytań:

1. Czy sklep fasttech jest legitny do kupna takich zestawów (Joyetech Mega i Mini)? Cena kusząca i biorę pod uwagę brak gwarancji. W końcu coś za coś.

2. Czy mógłby ktoś pokrótce opisać te e-fajki? W internetach opinie różne, od losowej awaryjności baterii po przeciekający baniak. Byłbym wdzięczny za sprostowanie tych opinii.

3. Ostatnia sprawa związana z wersją Mini. Pojemność baterii to 850mAh, więc raczej mało. Pytanie czy wytrzyma chociaż cały dzień palenia. Proponowałem Różowej chociaż standardową wersję 1100mAh, ale wiecie - różowy kolor e-papierosa najważniejszy :).

#pytanie #epapieros #epapierosy
  • 19
@safiank: ego one mega to praktycznie to samo, co ijust 2. albo nowa wersja: 'ijust start' i 'ijust start plus' (cos jak ego one i ego one mega). to dalej szajs troche, imo, ale skoro chcesz cos takiego, to nie widze sensu w przeplacaniu.
@vgf_: No właśnie czym bardziej zagłębiam się w temacie tym coraz bardziej przekonuje się, że Joyetech też może być słabym zakupem, w szczególności jakbym miał patrzeć dalej w przyszłość. Faktycznie Ijust 2 wydaje się spełniać moje oczekiwania, ale pytanie czy znowu nie zawiodę się efektem i rzucę w kąt za 2-3 miesiące sięgając po normalne fajki, dlatego zastanawiam się żeby faktycznie zakupić coś lepszego. W tym poradniku znalazłem atomizer Uwell Crown
@safiank: jak chcesz tanio i dobrze to kup mild wave, to ulepszony ijust2. koszt 180zł, ale masz od ręki gwarancję, guzik jest inaczej wykonany (sprzedałem kilka sztuk i w tym czasie 2x padł ijust różowego, a klienci zadowoleni) + parownik jest troszkę inny. funkcjonalność taka sama co ego one.
@safiank: najlepiej to weź evica vtc mini/ cuboit + jakiś parownik. spinner daje radę z nautkiem, tylko lepiej by było mieć coś co generuje troszkę więcej W, jak dla mnie to do spinnera możesz śmiało podłączyć coś na grzałki bdc i nie musi być to nautilus.
@beaverr: Ciekawa propozycja z tym mild wave, ale design mega słaby. Wiem, że wygląd to sprawa drugorzędna, ale projektanci nie postarali się i moje zawodowe zboczenie (grafik) mówi stanowcze nie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No chyba dorzucę tę parę groszy i zmontuje Evica z Uwellem, najlepsze wyjście aby być zadowolonym na dłuższą metę. A co do Spinnera to będzie to zestaw dla Różowej, która wcześniej była w
@safiank: ja do spinnera wolałem prostsze grzałki bvc niż te od nautka - chyba bym nie inwestował 70zł do tej baterii. evica mam już 2gą sztukę i jestem zadowolony, także wybór dobry.
@safiank: volimizer dual (na dolną grzałkę), aspire et
na te same grzałki są, tylko wykonaniem się różnią (na plus dla volimizera)

ja w aspire et 5razy tulejkę zbijałem i musiałem kupić cały nowy parownik, później kupiłem volimizer i nic się nie działo, a nawet jeśli to za 9zł jest nowa tulejka. btw teraz wyszła nowageneracja, volimizer v3 http://www.esmokingworld.com/pl/clearomizery/978-volimizer-volish-v3-16-ml-5901986316381.html i tu masz wykończenie z pyrexu i to jest najlepsze wyjście. 34zł na
@beaverr: Faktycznie volimizer zdecydowanie lepszy pod względem wykonania. Dzięki wielkie beaverr i dziękuje reszcie Mirków za pomoc. Temat można zamknąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@beaverr: ta. ulepszony. o naklejke i 80zl w cenie zakupu... prosze Cie, bez takich. przekonuj potencjalnych nabywcow tym, co faktycznie macie lepszego, czy ewentualna latwoscia reklamacji, a nie wciskaj kit, ze wave to ulepszony ijust...
@safiank: volimizery, wave i reszta od volisha to rebrandy eleaf/kangertech. kupisz ten sam sprzet duzo taniej online... faktem jest, ze wysepkowe sklepiki sa latwo dostepne i latwo w nich egzekwowac reklamacje, ale reszta to czar
@safiank: tak btw - jak chcesz starter dobrego producenta z ladowaniem przez micro usb, szkalnym tankiem i bardzo dobrymi grzalkami, to wpisz w google endura t18. 90pln, o ile pamietam. jedynym problemem moze byc dostepnosc grzalek - nie sprawdzalem - ale poza tym to jeden z najszerzej polecanych na zachodzie starterow dla przesiadajacych sie z analogow i niewymagajacych cumulusow 'dymu' klientow.
edit. a faktycznie najlepsza opcja bedzie evic + jakis dobry
@vgf_: Bardzo fajna propozycja, biorąc pod uwagę prostotę tej fajeczki. Idealne dla mej Różowej (biorąc pod uwagę również kolor). W polskich sklepach pustka, a za granicą 25$, więc 100zł to dobra cena. Co do grzałek to można na przyszłość kupić większą ilość i mieć z głowy na pół roku. Ja jednak wymagam trochę więcej dymku, więc porozglądam się za czymś mocniejszym dla mnie.
@vgf_: nie przesadzaj, do zwykłego egona nie ma co się #!$%@?ć w wysyłkowy parownik. esw utrzymuje się głównie z takich klientów więc te parowniki są po prostu dobre. i możesz dokpić sobie do każdego szkiełko zamienne.
a mild wave ma inny przycisk niż ijust, czy to zmiana warta 80zł, nie wiem. ale czy działa ten sprzęt lepiej niż ijust2 - tak.
http://poster82.pl/nowości/endura-t18-kit-detail.html
@safiank: prosze. taniej i mniej czekania. a mocniej to evic mini, albo cuboid (zapas mocy, gdybys chcial poszalec kiedys, ale tez wiekszy i ciezszy; kwestia gustu). co do atomizera, to jest tona opcji. na gotowe grzalki - uwell crown jest spoko, zephyrus v1/v2 tez bardzo spoko. z nowszych ciekawy (i dosc tani) jest cleito od aspire, ale nie wiem, jak z jakoscia grzalek (konstrukcja podobna do tych w prism tank