Wpis z mikrobloga

Zmiany w TK to była pierwsza akcja PiSu po wyborach, więc utworzenie KODu jest jak najbardziej naturalne. Po prostu ci ludzie wiedzieli co zamierza zrobić PiS.


@Stachu_a_kto_przy_telefonie: Hmm... Rzeczywiście mogli się spodziewać, że PiS odpowie na ich niekonstytucyjne zmiany w TK...
  • Odpowiedz
Ale #!$%@? mnie Kurski XD Beka #neuropa bo jak nie z nami to przeciwko nam. Zresztą #!$%@? mam na was.


@hininja: nie dość, że stać cię tylko na argumenty osobiste przeciwko komuś to jeszcze jesteś hipokrytą: ich Kijowski nie płaci - oszust, nasz Kurski nie płaci - a kogo obchodzi ważny polityk na eksponowanym stanowisku.
  • Odpowiedz
@jaroty: Hurr durr to nie znaczy że może robić co chce, to nie jest demokracja. No wow KODowcy, nie jesteśmy w starożytnej Grecji gdzie mamy demokracje bezpośrednią? Gratuluję odkrycia, po to są wybory i powołuje się rząd by na każdym kroku rząd musiał pytać obywateli o zdanie czy zgodę.
  • Odpowiedz
3 tygodnie po wyborach? A Kijowski został tam przygarnięty już w sierpniu. A na twitterze Lis pisał o KOD już 1 października.


@reasonable: to kto w końcu założył ten KOD, Lis czy Petru? Zdecydujcie się wreszcie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Cooo przecież za rządów PO co chwilę były o wiele większe protesty - ACTA, antyimigranckie, przeciwko sfałszowaniu wyborów samorządowych, braku Trwam na multipleksie, rolnicze, górnicze itp.


@AndrusZgc: rolnicze i górnicze są co kadencję. Antyimigranckie to ostatnie wymysły nacjonalistów, i na szczęście nie są aż tak wielkie. Samorządowych wyborów nie sfałszowano, pluł się jedynie PiS, bo PSL z "jedynki" dostało handicap (tak jak PiS w parlamentarnych, co już im nie przeszkadza).
  • Odpowiedz
@reasonable: owszem, PO w czerwcu czuło, że przegra wybory i wcisnęło 2 (albo 3? Nie pamiętam) swoich sędziów do TK i zrobiło to niezgodnie z konstytucją. Tu nie ma dyskusji. Trybunał niedawno to orzekł i tych 2/3 sedziów powinno się wywalić z TK. Ale to co PiS zrobiło z TK i tak jest kpiną z demokracji i zwyczajnym przejęciem Trybunału. Nie wiem czemu porównujesz to co zrobiło PO z tym,
  • Odpowiedz
@AtoMan: No akurat wybory sfałszowano, sam byłem tego "ofiarą" gdyż na 15 pewnych głosów w moim okręgu wyborczym na mnie nie ważny był ani jeden zaś protest wyborczy został pominięty milczeniem. Jesteś naiwny jeżeli sądzisz, że w kraju z takim procentem głosów nie ważnych, gdzie po wyborach odnajduje się na śmietnikach karty do głosowań (w Toruniu), gdzie urny nie są przejrzyste a głosowanie odbywa się w sposób taki, że każdy liczy swoją kupkę głosów a PSL w Gdyni ma 1000% skok poparcia nie ma fałszerstw wyborczych.

Protesty górnicze i rolnicze, które nadal zresztą trwają w przypadku rolników, były wynikiem błędnej polityki PO która najpierw zabrała się za niszczenie kopalń, w międzyczasie zupełnie zniszczyła chociażby polski chów trzody chlewnej.
Protesty antyimigranckie były o wiele większe niż protesty KOD-u, spójrz na liczby jak to wyglądało we Wrocławiu, Krakowie, Jeleniej Górze, Lublinie, Gdańsku i Warszawie, miały też o wiele większą skalę.

Również manifestacja telewizji Trwam była normalną manifestacją obywateli, tak płaczecie o demokrację a gówno o niej wiecie. Jest tylko wtedy jak jest wygodna
  • Odpowiedz
Protesty antyimigranckie były o wiele większe niż protesty KOD-u, spójrz na liczby jak to wyglądało we Wrocławiu, Krakowie, Jeleniej Górze, Lublinie, Gdańsku i Warszawie, miały też o wiele większą skalę.


@AndrusZgc: z tego, co widziałem, od KODowych nie były większe, a wybacz, ale protesty z paleniem kukły żyda trudno uznać za jakiś sensowny protest.

Telewizja wmówiła emerytom, że trzeba bronić "niezależnych" dziennikarzy i "demokracji" i
  • Odpowiedz
@AtoMan: Gówno to są warte ale twoje :D
No to widać gówno widziałeś bo na marszu antyimigranckim we Wrocławiu było 5 tysięcy ludzi, to ze spaleniem żyda było bodaj 4 czy 5 z kolei akcją po 2 sporych marszach kilka razy większych od zgromadzeń KOD-u.
Widzę, że jednak przyznajesz, że tak jak emeryci Trwam tak i wy jesteście zmanipulowani, ale na starych ludzi telewizja łatwo działa.
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: problemem Polski wg mnie jest zbyt duża liczba wyborców, którzy opierają się wyłącznie na prasie i telewizji. A góra cóż, może manipulować to manipuluje.
Nie jestem ani za PO, ani za PiSem, jestem za normalnością do której wciąż daleko, bo trwa "przeciąganie liny". Nie podoba mi się podporządkowywanie wszystkiego pod żadną "jedyną słuszną" partię.
Jednak maszyna propagandowa nie działała tak dobrze, jak za PO nie od czasów komuny, ale
  • Odpowiedz