Wpis z mikrobloga

@sveq91: mam to samo, jak się trafi że przyjmie więcej niż 5, to jak święto. przestałam nawet oszczędzać do greeda więcej niż 10-15 bo nie ma sensu, a zawsze może jakiś dodatkowy item wpadnie ;)
@LisiOgon: Polecam taktykę z Blank Card i polowaniem na kartę 2 of diamonds. Idzie zebrać naprawdę niezłą kolekcje itemów. Jak już zaspokoisz swoją chciwość polecam zapolować na

Glowing Hour Glass


Po pokonaniu greeda i wrzuceniu kasy do automatu używasz przedmiotu i znowu go lejesz (masz tyle samo pieniędzy co przed wejściem za pierwszym razem).
Aktualnie mam save gdzie rozwalam Greeda szybciej niż trwa animacja jak zrywa się ze sznura. Ale po
@LisiOgon: Niestety. :D
Tyle dobrego, że Greed Mode jest znacznie łatwiejszy i szybszy, niż normalny tryb. Po przejściu GM wszystkimi postaciami, dopełnienie maszyny zajęło mi jakieś dwa dni (kilkanaście podejść).
Najgorsze jednak, co się w ten sposób odblokowuje, a mianowicie najgorszą postać, granie którą jest istną katorgą. xD
granie którą jest istną katorgą


@Mroczny_Pyton: Meh, trudność gry Keeperem jest bardzo rozdmuchana IMHO. Mogę się zgodzić, że jest on wymagającą postacią, ale nie nazwałbym tego katorgą. Fakt, mała szybkość, ujemne szczęście, ograniczenie HP i trudność w korzystaniu z DWTD są uciążliwe, ale z drugiej strony mamy:
- Triple Shot (który nie znika po wizytach w dice roomach).
- leczenie się pieniędzmi, które można znaleźć dużo łatwiej niż serca innymi postaciami.
@spatsi: Cichooo. Ty jesteś jakimś cudownym wyjątkiem/dzieckiem słońca/wybrańcem. Ostatni raz się z Tobą wdaję w dyskusję o Keeperze. :D

- Triple Shot jest okropnym przedmiotem, a już zwłaszcza ten keeperowy, twardo zakodowany. Przez niego tak ciężko w ogóle zacząć porządny run. Tears Rate to śmiech na sali, do tego trzeba podchodzić jak najbliżej wrogów, przez co część pokojów jest drastycznie trudna, bądź niemożliwa do przejścia dzięki przeciwnikom (wszystkie globiny oraz crazy
poza tym raczej nieprzydatny


@Mroczny_Pyton: Sacrifice roomy mogą teleportować do angel/devil room, lub bezpośrednio oferować itemy.

Keeper to jedyna postać, którą nie można stworzyć warunków pod wzięcie części przedmiotów

Nieprawda. Korzystanie z Devil Roomów wymaga więcej kombinowania i szczęścia, ale jest w 100% możliwe.

No i całkiem zapomniałem o jednym - Keeper jest OP w greed mode.
@spatsi: Prawda, Greed Mode jest bardzo fajny Keeperem.
Co do reszty: rzadko, bo rzadko, ale zdarza się coś ponad klucz i muchy w Sacrifice Roomie (można też dostać bombą w ryj). I owszem - 9 lives albo Judas Tongue pozwalają na lepsze dile. A i tak jest to proszenie się o śmierć w pierwszym przypadku, w drugim - olbrzymia rzadkość. Podobnie Curse Room, który też teoretycznie nie jest jest wykluczony. Można
9 lives albo Judas Tongue pozwalają na lepsze dile.


@Mroczny_Pyton: Jest jeszcze Credit Card, Strength Card, Diplopia i zapewne inne przedmioty, o których zapomniałem. W sumie, to nawet podoba mi się fakt, że Keeper nie może polegać na DWTD w dużym stopniu, odróżnia go to od innych postaci.

Wolę Losta

Ja też, hejtowałem go przed afterbirth, ale po tych wszystkich buffach zamienił się w bardzo interesującą postać.

Blinding Baby

A to