Wpis z mikrobloga

Trochę zebranych info na temat załogi uratowanego jachtu Polonus, która zmierza w niełatwych warunkach do USHUAIA.

- 18.01.16 W nocy przy pomocy telefonu satelitarnego udało się dość precyzyjnie zdiagnozować przyczyny awarii silnika i wypracować prowizoryczny plan jego uruchomienia.
Nie ma wiatru, silnik pracuje od kilku godzin na trzech cylindrach – pracują nad podniesieniem czwartego cylindra.
Działa również ładowanie akumulatorów.
Opracowujemy dla załogi "Polonusa" instrukcję obrazkową naprawy pompy wtryskowej.

- W nocy z 19/20/01/2016 załoga sporządziła płukankę do silnika, mają wodę w paliwie.
otrzymali także projekt szybkiego wykonania prowizorycznej kuchenki na olej napędowy o dużej mocy grzewczej – co rozwiąże problem przygotowania gorących posiłków.

- 22.01.16 Wszystko OK, otrzymali info o sztormie 10B na trasie.

-23.01.16 Jest potwierdzenie bezpośredniego kontaktu "Polonus" - Ushuaia Port Authority.

Płynie 2/5 załogi, pozostali są ewakuowaniu z Wyspy Króla Jerzego zarządzono na ten cel zbiórkę pieniędzy i w 4-5 dni zebrano prawie 30 000 zł. ze składek żeglarzy.

W akcję ewakuację zaangażowana jest także S/Y Selma specjalnie zmieniają plany by pomóc.

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem, najwyżej brać żeglarska @martinez98 skoryguje.

wołam potencjalnie zainteresowanych ich losem: @PMV_Norway @qlf00n @sillemo @Trva @UndaMarina

#zeglarstwo #ushuaia #polonus #jachty #arctowski #wyprawa #morze #ocean
reddin - Trochę zebranych info na temat załogi uratowanego jachtu Polonus, która zmie...
  • 8
Dlaczego ktoś został w bazie?


@Moron: Były pewne problemy natury dogadania się w różnych kwestiach, kłótnie itd. Tylko część popłynęła.
Basia została z Januszem bo nie chciała płynąć a Janusz pokłócił się głównie z Sebastianem (armatorem, kapitanem)
Myślę, że skala projektu przekracza możliwości aktualnego armatora - niestety "kto ma statki ten ma wydatki"
Fajnie ze się udało Polonusa uratować ale jednak żeby utrzymać taki jacht to niestety trzeba mieć całą stodołę siana...
Raczej tez nie ma co liczyć teraz na podobną zbiórkę pt "dorzuc sie do wyremontowania czy zrzutka na paliwo do Polski"

...uwidimy jak to mówią ;)