Wpis z mikrobloga

mam trochę odlozonych pieniedzy i chcialbym zainwestowac w jakieś hobby,
zawsze przed snem sobie mówie "a to może jutro kupie to i to i zaczne się w wolnym czasie tym zajmować"
póżniej wstaje rano i dochodzę do wniosku że szkoda mi tej kasy ruszać
to chyba jakiś strach że wypłace część tych pieniędzy a potem strace robote lub się rozchoruje powaznie i nie bede miał za co żyć
też tak macie czasami?
#pieniadze #przemyslenia #rozkminy
  • 12
@kopek: najpierw to sobie odłóż na czarną godzinę żebyś miał właśnie w razie takiego nieszczęśliwego wypadku hajs.
Kiedyś był chyba poruszany ten temat na mirko i ludzie uznali, że żeby czuć się w miarę pewnie to żeby mieć tak z 10k zapasu.

A jak już zaczniesz odkładać na hobby to hulaj dusza piekła niema( ͡° ͜ʖ ͡°)
@seventy_percent: Chyba ze pożyczkę wziąć. :P tylko ze trzeba co miesiąc splacac.
Kolega kiedys tak zrobil brakowało mu do samochodu 3000. Wziął pożyczkę i splacal przez 2lata. Mowil ze szkoda mu bylo ruszyć oszczędności a 300zl co miesiąc nie byl wielkim dla niego wydatkiem.
@kopek: I tu właśnie jest kolejny problem. Jestem na etapie próbowania nowych rzeczy, bo coś, co było moją pasją przez blisko 6 lat przestało mnie jarać. Próbuję teraz uczyć się trochę kaligrafii, a w przyszłości może fajnie byłoby spróbować z fotografią, która wymaga już większych nakładów finansowych. A ty o jakim hobby myślałeś pisząc ten wpis?