Wpis z mikrobloga

@daedalus_pl: @brrrum: luczek od Rozbowa. Łuk cudowny, miękko chodzi, cholernie dynamiczny i stabilny. Ten konkretny odrobinę ponad tysiąc cebul. Wcześniej strzelalem z kaya ktb, nie ma porównania :) myślałem o łuku od Styrczuli, ale rok czekania i 2k mnie zniechecily, może kiedyś :) @DzemZeSwinki: kobiety i dzieci miałyby problemy z naciagnieciem go :) @SosnoWicher: strzelam w stronę górki w lesie.
@ajakmyslisz: piękny, ja mam kompozyta, gdyby nie fakt że trzeba się z tradycyjnym obchodzić jak z jajkiem to bym sprzedał tamten i kupił taki, pytanko małe: gdzieś czytałem, że jak zdejmiesz na dłużej cięciwę z tradycyjnego musisz łuk z powrotem trochę "poćwiczyć" zanim zaczniesz strzelać regularnie. Prawda to? Spotkałeś się z czymś takim?
@Troostyt: To jest laminat z drewnianym rdzeniem, więc jest odpory na wilgoć, pogodę, przeciąganie i układanie się za cięciwą. To o czym mówisz dotyczy łuków biokompozytowych, z drewna, rogu i ścięgien. Nawet o tym wczoraj czytałem, chyba apropo łuków grozera. Chodzi o to, że zupełnie nowy łuk przed pierwszym strzelaniem powinien poleżeć nawet 2 godziny z założoną cięciwą, a łuk już przestrzelany z 30 minut. Pewnie chodzi o to, żeby róg
@ajakmyslisz: nie mam foty swojego, łuk nazywa się Samick POLARIS, 75" jakieś 38 lb, jak go kupowałem był w sam raz teraz z tytułu lenistwa/nie mam gdzie/ a gdzie go trzymać/a musiałbym kupić coś tam jest za mocny musiał bym trochę pompek porobić :P

żeby nie było nawet nie leżał obok łuku tradycyjnego, czysto sprzęt rekreacyjny
@Troostyt: Znam Polarisa, co prawda sam z niego nie strzelałem, ale ogólnie uważa się go za dobry łuk. Ale dla mnie za nowoczesny, nie lubię łuków z półką pod strzałę i innymi takimi bajerami. 38 lbs to nie dużo, mój najsilniejszy łuk to Kaya KTB, ma 60 LBS, a ze mnie raczej chuchro niż mirkokoks ;D
@ajakmyslisz: no ja nie narzekam, raz tylko miałem przykry incydent, majdan się mi się rozszczepił na spoinie, ale tutaj luksport.pl klasa w sama w sobie: 3 lata po zakupie gwarancji już nie było, wysłałem im majdan do ekspertyzy, w pon dostałem info że była niedoskonałość połączenia w piątek już był kurier z nową sztuką.

Ten Kaya wygląda bardzo niepozornie ale to refleksyjny więc jest moc. Strzelałem kiedyś z refleksyjnego na jakimś
@Loki89: na 50m można celować prawie po prostej, przy większych odległościach już trzeba strzelać większa parabolą, zawody odbywają się i na 70m i na większe odległości, wszystko zależy od konkretnego łuku i łucznika.
@Loki89: własnie sprawdziłem, wyniki w strzelaniu na odległość to ok 250 metrów, ale to już strzelanie na odległość a nie na celność :)

@Vuko____: bloczek ? A mnie jakoś bloczki nie przekonują, chociaż jak kiedyś będę miał za dużo pieniędzy to spróbuję wypasionego bloczka do zabawy w snajpera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vuko____: Oj tam, dobrego bloczka już można za 1k w całym zestawie dopaść (W sam raz dla początkującego bloczkowca) :) np nowość Hori-Zone Vulture 70Lbs, sam używam i jest gites, na necie też coraz lepsze opinie ma