Wpis z mikrobloga

#dziendobry
Życzę wszystkim miłego dnia :)

Mam takie pytanie do Was.
Co najlepiej kupic do 3000zl do robienia zdjęć i filmów?
Lustrzanka z możliwością robienia filmów Full hd? Jedyny minus to ze taki aparat zajmuje dużo miejsca, jest duży.baterie podobno tez slabo wytrzymują jak dużo zdjęć sie robi czyli potrzebny dodatkowy akumulator.
Czy lepiej kupic smartfona z możliwością robienia filmików Full hd? Plusy to male urzadzenie i oczywiście możliwość szybkiego wstawienia zdjęcia np. na Mirko lub fb.
Pytałem ostatnio w sklepie o lustrzankę to gościu mi mowil ze niektóre smartfony mają lepsze aparaty.
Co sądzicie? Tak wiec jaki wybrac smartfon lub lustrzankę. Chodzi o konkretny model. Szukam głównie urządzenia na wypady za miasto, na wakacje itp.
#smartfony #fotografia #lustrzanki #filmowanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kopek: Konretnego modelu Ci nie podam bo sam musialbym teraz sporo poczytac bo nie jestem na biezaco ale wiedz tylko tyle ze gosciu ktory Ci powiedzial ze zajebscie mala matryca w telefonie jest lepsza od duzo wiekszej matrycy w aparacie ma bardzo duze braki w wiedzy.
Co do lustrznek to kiedys Canony wiodly prym w filmowaniu teraz jednak z tego co mi sie obilo o uszy Nikon je dogonil i
  • Odpowiedz
@kopek:

Pytałem ostatnio w sklepie o lustrzankę to gościu mi mowil ze niektóre smartfony mają lepsze aparaty.

Gościu był chyba imbecylem
Smartfonem nigdy nie zrobisz takiego filmu jak lustrzanką ze względu na optyke, która nawet mimo znaczka Zeissa nie ma startu do optyki obiektywu lustrzanki
  • Odpowiedz
@kopek:
- jakość (dużo gorsza w telefonie). Te matryce wewnątrz telefonów są sporo mniejsze, zanim dotrą (o ile w ogóle) do rozmiarów APS-C upłynie jeszcze sporo czasu. Pamiętaj, że ilość Mpix nie ma żadnego znaczenia.
- Nie wiem co to znaczy dla Ciebie "słaba bateria". Czy np. 500-700 zdjęć + podgląd każdego z nich to mało? Telefon zrobi sporo mniej, a dodatkowo jest używany jako "telefon", co pochłania energię. Wyłączony
  • Odpowiedz
@latajacy_sarkofag: ok dzieki za info :) bede szukal jakiegos dobrego kompakta z full hd :)
@PanJakubek: bylem w kilku sklepach typu media markt i expert, krecilem sie przy lustrzankach w jednym z nich i gosciu mi mowil ze za tyle to bede mial dobrego smartfona z podobnym aparatem xd sam z tego skisłem ale się chcialem Was też poradzic co o tym sądzicie i widać że sie nie
  • Odpowiedz
@kopek:

marzy mi się lustrzanka ale bardzo nie zręczna na wycieczki.


No własnie o to chodzi. Kupując lustrzankę trzeba się z tym pogodzić, że idziesz z dużą torbą albo wózkiem bojowym, bo gdzieś te wszystkie klamoty trzeba trzymać :-D....a jeszcze do tego dzieciaki Ci się uwieszą albo trzeba je nieść - nie jest lekko w
  • Odpowiedz
@kopek: Canon 750D/760D + obiektyw to ciekawa propozycja w okolicy właśnie 3000 pln. Szybki AF (bardzo gładki w filmach).
Są to dosyć małe i lekkie aparaty (jak na lustrzanki).
Oprócz tego: Lumix LX100, który nagrywa w 4K i jest maleńki.
Oba mają wifi.
  • Odpowiedz