Wpis z mikrobloga

Dziś wykryłem u wujka (ok 70 lat) wykradzenie danych do #neostrady prawdopodobnie przez sąsiada #sebix który pod pozorem sprawdzenia zasięgu wifi ( ͡° ͜ʖ ͡°) uzyskał od wujka dostęp do #funboxa. Bezczelność typa nie zna granic, w poprzedni piątek był serwisant z #orange i wymienił #funbox -a, a w sobote zmienił hasło do usługi dzwoniąc na infolinie. Niestety ale pin do #orange wujek miał bardzo prosty. Sprawa zgłoszona do #orange. Zorientowałem się że coś jest nie tak, po drugim resecie hasła do usługi. Nie mogłem się zalogować do #neostrada i zadzwoniłem na infolinie. Niestety, ale dodzwonić się na infolinie i pogadać z konsultantem wymaga kombinacji alpejskich @orange 501 100 100. Konsultant sprawdził i potwierdził moje przeczucie odnośnie korzystania z danych przez osobę #sebix. Najlepsze jest to, że konsultant nie mógł rozłączyć #sebix i kazał czekać do czasu aż #neostrada nie rozłączy się sama ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na szczęście #orange loguje numery telefonów na które wysyła hasło do usługi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kilka prób dodzwonienia się do #sebix i poczta głosowa, został wysłany sms i po 1 godzinie #neostrada się połączyła.

Podsumowując uważajcie komu dajecie dostęp do modemu.

#wygryw #sebix
  • 8