Wpis z mikrobloga

Chleb podstawowy pszenny biały, mieszany z razowym
bochenek 800-900 g, skórka ustawiona na ciemną

Składniki na automat do wypieku:
mąka "650" 450 g
mąka "2000" 100 g
1 1/2 łyżeczki soli
1 łyżeczka cukru
22 g drożdży świeżych
320 ml wody w temp. pokojowej
3-4 łyżki oleju

Kolejność dodawania składników do automatu:
olej > woda > > sól > cukier > mąka "650" > mąka "2000" > drożdże

Dzięki @dyniel za podesłanie jakiś informacji, choć wiem że to nie piekarnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #chlebdomowy #chleb trochę #chwalesie
sorasill - Chleb podstawowy pszenny biały, mieszany z razowym
bochenek 800-900 g, sk...

źródło: comment_YcpqldYyS11i1mGfGSK7Tizl7kd98DKP.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@kto_kolwiek: ja dzisiaj przez przypadek kupiłem automat za groszowe sprawy jeszcze z zestawem blaszek.

Gotować potrafię całkiem nieźle podobno, wiec sobie ogarnę - a instrukcje zaraz znajdę w oryginale.

Niestety w mojej instrukcji są chleby z polepszaczami w przepisie (sic!) wiec nie bardzo mnie zainteresowała. W Grodze Kraka pomijając kilka fajnych piekarni (i sprawdzonych) - z chlebem średnio - wiec nosiliśmy się z zamiarem zakupu wypiekacza ale jakoś nigdy nie było
  • Odpowiedz
@sorasill: Z moim różowym polecieliśmy trochę z tematem i kupiliśmy jeszcze multicooker (może trochę dziwactwo, ale jest nam niestety koniecznie potrzebny w tym roku) i ciasto zagniata maszyna do chleba, a wypieka multicooker (Redmond), wiem że to skrajne lenistwo. :)
Zanim kupiłem maszynę do chleba to sam zagniatałem ciasto i wypiekałem w piekarniku, więc to też nie tak, że jestem całkiem lewy i leniwy w kuchni. :D
  • Odpowiedz
@zupa_z_kasztana: mam zaprzyjaźnione babki w Aviteksie i... zawsze mam świeży chleb, ale polecam też Złoty Kłos (chleb Dobczycki - jeśli masz gdzieś w pobliżu, Kurdwanów here)

@kto_kolwiek: czy szczyt lenistwa, hmm no ja lubie po prostu gotować - pracuje przy komputerze wiec w sumie wszelkie prace fizyczne dają mi luzu dla oczu, przynajmniej sobie tak to tłumacze. Urodził mi się syn nie tak dawno temu - wiec zobacze jak z
  • Odpowiedz