Wpis z mikrobloga

@czikiratka: Weźcie się ogarnijcie. Znałam tylko jedną dziewczynę która faktycznie mdlała i musiała jeździć na zastrzyki rozkurczowe z powodu miesiączki i to nie jest normalne i częste. Większość dziewczyn ma normalne miesiączki tylko wyolbrzymiają jak to im źle. Tak jak to całe gadanie o PMSie. Dziwne że PMS występuje tylko w krajach wysoko rozwiniętych.
  • Odpowiedz
kilka dni wyjęte z życia, miesiąc w miesiąc, mdlejąc i miotając się w swoich wymiocinach bo n------a nieludzko, to nic przyjemnego


@czikiratka: lel, skoro tak się dzieje to laska już dawno powinna iść do gin. bo zdecydowanie jest coś nie tak, a nie jojczyć co miesiąc. Piszę ogólnie bo widzę niżej zdanie, że Ty się leczysz.
@blondeblossom: High five. Nie ogarniam zupełnie, ale to chyba domena kobiet, że
  • Odpowiedz
@agaja: czej, zapomnialas o niejstajacym bolu plecow i glowy, tabletkach, ktore gowno daja, ah i o s----------m humorze juz jakis tydzien wczesniej, bo wlurwiasz sie na te hormony, na sama siebie, ze ryczysz i masz humory zmieniajace sie co 5min. xD
tak, wiem, da sie to opanowac, ale czasem ciezko
  • Odpowiedz
@staryhippis93: nie zapomnialam ;> ja jeszcze moge dodac do tego koszmarny bol biustu od owulacji do okresu ;>
Ale nie uwazam, zeby te wszystkie rzeczy byly powodem do wyzywania sie na otoczeniu...
  • Odpowiedz
@agaja: tego tez nie twierdze, trza zacisnac zeby i robic swoje.
ale w sumie takie pierniczenie facetow, ze okres to nie boli ani nic jest troche niesprawiedliwe. jak moga nas oceniac skoro tego nie znaja? laski chwalace sie okresem na lewo i prawo, tym jak im zle i krzyczace na innych ot tak tez sa niesprawoedliwe. i tak o. skonczylam gorzkiezale
  • Odpowiedz
nie, kobieta s-------a mi humor, bo zaraz przed okresem i w trakcie okresu jest rozchwiana emocjonalnie i potrafi mi d---------ć a w przerwach na oddech przytulac się ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@youlife007: jest takie powiedzenie, jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.
  • Odpowiedz
@BloodySabotage: Gdyby faceci mieli okres to już słyszę te rozmowy przy piwie:
-Kurde kurde jaki miałem wczora okres to nie uwierzycie....pięć litrów juchy mi zeszło i przez godzinę byłem jak ranny dzik. Gacie całe całe usmarowane i w butach chlupotało. Na szczęście nikt nie widział bo wchodziłem nocą, tyłem na Rysy w rękawicach bokserskich.
  • Odpowiedz
@BloodySabotage: zawsze śmieszą mnie komentarze lasek, które twierdzą, ze okres to taki straszny olaboga umieram, a w rzeczywistości większość z nas znosi go NORMALNIE, źle czuje sie co najwyzej przez jeden dzień, ale nieee, trzeba ponarzekać jaka to ja jestem biedna, żałosne xd nie wspomnę o biadoleniu biednych panów, którzy narzekają że ich kobiety się wyżywają bo mają okres- otóż nie panowie, wyżywają się bo mogą, a to że mają
  • Odpowiedz
ą rozmaitego rodzaju anomalie w budowie szyjki/macicy,


@UndaMarina: Które są rzadkością. Jak już wyżej wspomniałam większość dziewczyn/kobiet ma normalne miesiączki. Ale i tak wolą narzekać jakie to straszne i złe a tak naprawdę funkcjonują normalnie.
Nawet z bólami migrenowymi da się normalnie żyć a na pewno są one bardziej bolesne niż standardowe bóle miesiączkowe ;)
  • Odpowiedz
@blondeblossom: ponoć tyłozgięcie to "uroda" 25% kobiet, więc czy na pewno tak mało? Naprawdę da się żyć z bólem, które powalają cię ledwo żywą na podłogę, tuż po tym jak skurcze bezskutecznie próbują wydusić do sedesu wszystko co zjadłaś na śniadanie.
  • Odpowiedz
@Raja: Skoro studiowałaś farmcję to powinnaś wiedzieć że pewne anomalie w organizmie można kontrolować lekami. A to że ktoś przez kilka dni w miesiącu nie może nad sobą panować normalne nie jest. Także fajnie że umiesz się nie w------ć na innych ale ja bym raczej sugerowała udać się do lekarza
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Część z tego da się leczyć. I nadal nawet przy tych 25% to większość dziewczyn ma normalne miesiączki. A zachowują się jakby co najmniej rodziły bez znieczulenia.

Ja mam częste bóle migrenowe, też chce mi się wymiotować z bólu, leki tylko trochę go uśmierzają więc potrafię sobie wyobrazić mocny ból. Ale jakoś funkcjonuję w miarę normalnie. Nad bólem w dużej mierze można zapanować psychiką.
  • Odpowiedz