Wpis z mikrobloga

@Mortalis: W piwnicy tego raczej nie używasz, ale to co ma z tyłu ciała nazywa się plecakiem. Podnosi środek ciężkości , szczególnie przy sporej wadze więc po pierwsze łatwiej się wywalić po drugie jak już lecisz to ma tendencję do przewrócenia cię do góry nogami.

@kozio23: mhm czyli środek ciężkości przeniesiony w tył zmusza cię do zamachnięcia dziko ręką? Typek po prostu jest baranem co nawet przeskakując po śliskich kamieniach nie potrafi się skoncentrować. A jak leciał w dół to w miarę możności hamował rękami, ale wtedy to już nawet bez plecaka fizyka przekształciła by jego twarz w amortyzator
@Mortalis: środek ciężkości w górę, to jest utrudnienie. wszystkie odruchy zapewniające utrzymanie rónowagi praktycznie przestają wtedy działać, na pusto jak się wywracasz to też od razu machasz rękoma, odruch.

Wiesz, że kolor szlaków nijak ma się do trudności?
To że czarny jest trudny to mit, oznacza on po prostu krótki szlak dojściowy i spełnia podobną rolę co żółty, łączący dwa inne szlaki (np czerwony, główny w danym paśmie górskim z zielonym,
@kozio23: Popatrz na jego prawą nogę, sztywna jak pal, gdyby zareagował od razu i ją ugiął to nie przechyliła by go tak daleko do przodu. Upadek rozłożyłby się na więcej kończyn których dociskający plecak by nie ruszył. Podpierając się tylko prawą ręką plecak się obrócił o 90stopni i go pociągnął za sobą. Widziałem manekiny lepiej asekurujące siebie swoimi bezwładnymi ramionami niż ten gość. Ale z drugiej strony co ja tam wiem,