Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #rozowepaski
Czy uważacie, że pewna długość włosów w określonym wieku już nie przystoi?
Mam tu na myśli włosy sięgające za połowę pleców. Sama noszę takie i raczej codziennie je upinam, bo rozpuszczone odejmują mi lat i powagi.
Po 25 roku życia powoli ścinać?
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tor_Arka: Jeśli połączysz to z dziewczęcą twarzą i taką sylwetką to ludzie nie biorą cię serio. Jako pracownik wtedy sporo się traci, wiele razy byłam nazywana stażystką czy dorabiającą do studiów maturzystką.
  • Odpowiedz
@JakTola: Długie włosy jak najbardziej! Sama mam długość poza łopatki ale wydaje mi się, że z wiekiem włosy tracą na swoim blasku nawet jeśli bardzo dba się o ich pielęgnacje, to oczywiście tylko moje spostrzeżenie ale chyba jeszcze nie widziałam dojrzałej kobiety z ładnymi, lśniącymi włosami.
  • Odpowiedz
@JakTola: Nie ścinaj! Ładne długie i zadbane włosy można nosić niezależnie od wieku. Wiele włosowych blogerek ma powyżej 30 lat a włosy sięgają im do pasa. Nie wiem skąd się wziął taki pogląd, że w pewnym wieku nie przystoi. Ja mam zamiar zapuścić w końcu naturalne włosy do pasa, a kiedy się to stanie to bym musiała je ścinać. Bez sensu. Jak odejmują Ci lat to jeszcze lepiej, bo za
  • Odpowiedz
@JakTola: Co ty w ogóle za głupoty wypisujesz :D. Ja mam 29 lat i włosy prawie do kolan. Nie widzę najmniejszego powodu, żeby je ścinać czy cokolwiek podobnego.

No może jeśli są już mocno przerzedzone, albo masz siwe i farbujesz i po prostu wygodniej jest mieć krótkie, to wtedy ok. Ale tak o ścinać, bo wypada? Nigdy w życiu.

P.S. Pamiętaj, że po 30-tce wypada już tylko ubierać się na
  • Odpowiedz
@JakTola: nie ścinać, piękne długie włosy ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JakTola: Co to w ogóle znaczy "nie przystoi"? Wszystko co pozwala Ci być bardziej szczęśliwą i nie krzywdzi wprost innych - nie tylko "przystoi", ale jest wskazane i powinno być wyznacznikiem tego czy coś robić dla siebie/z sobą czy nie.
  • Odpowiedz
@JakTola: Długie włosy zawsze spoko. Nie muszą być do dupy, ale conajmniej za ramiona.
Natomiast uważam, że krótkie(nie zakrywajace szyi) włosy u dziewczyn / kobiet powyżej 15 roku życia, o ile nie mają one czegoś super co odwraca uwagę od #!$%@? fryzury, powinny być zdelegalizowane.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest kilka ładnych pań z krótkimi włosami, no ale wyjątek potwierdza regułę. :-P
  • Odpowiedz
@mannoroth: Chyba źle mnie zrozumiałeś.

@xhxhx: @meleele: @janeeyrie: Nie zamierzam jakoś diametralnie zmieniać wizerunku. Problem u mnie polega na tym, że wyglądam bardzo dziewczęco a burza długich, rozpuszczonych włosów jeszcze ten efekt potęguje.
Często je spinam, upinam, wiążę, ale traci na tym jakość włosa.
Nie zamierzam ich jednak ścinać póki co, a jeśli to może po prostu zetnę kilka cm na próbę.
  • Odpowiedz