Wpis z mikrobloga

#xiaomi #aliexpress #cebuladeals

Murki, właśnie zepsuł mi się  telefon i chce zamówić sobie xiaomi redmi note 2 z Aliexpress.
Co powinienem wiedzieć? Jak zapłacić, i z którego sklepu najlepiej zamówić? Da sie jakoś namówić chinczyka żeby wysłał prezentem?
  • 21
  • Odpowiedz
  • 4
@Lord_Jim: Przy wysyłce dhlem częściej doliczają VAT niż przy wysyłce pocztą. Dodatkowo obsługa celna dhlu kosztuje znacznie drożej niż poczty.
  • Odpowiedz
@ksylitor: Weź najpierw ogarnij jakie zasady pasują w internecie i co oznacza prawidłowe tagowanie. Inaczej spali ci się twój telefon, a chińczyk oszuka cię na dolary. I dobrze ci tak!
  • Odpowiedz
@BartekLbn91: sprawdzałaś jak działa ta gwarancja? Może xkom jest zbyt poważny, ale Janusz na allegro ma za zadanie sprzedać, a później spławić pod byle pretekstem, a Ty możesz rzucać sobie paragrafami jak kupiłeś usługę lub firma w Bangladeszu. Janusz nie będzie ograniczał zysku i naprawiał Ci telefonu, a serwisu xiaomi nie ma jako takiego.
  • Odpowiedz
@Fidel1:

Drogi Mirku.
Rozumiem, że nawet nie wszedłeś w link, który wkleiłem....
Bo gdybyś to zrobił, wiedziałbyś, że akurat z tej aukcji wysyłka DHL oznacza 0% VAT.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lord_Jim: Wszedłem, niema nigdzie informacji skąd wysyłają dhla, jest tylko informacja że gwarantują że opłat nie będzie. Wielu sprzedawców deklaruje też że sprzedają oryginalne air maxy za 5$.
  • Odpowiedz
@Fidel1: @Lord_Jim: właśnie, jak to jest? Kiedyś pamiętam że wszyscy psioczyli na DHL, że jak oni przesyłają to nie dość że VAT się płaci zawsze, to jeszcze biorą ~80 zł za obsługę formalności. Jak to jest? Nagle sprawa uległa 180 stopniowej zmianie?
  • Odpowiedz
@yoloBaklawa: nie. Tylko ten sprzedawca ma ziomka w UK do którego wysyła paczkę z telefonem. Potem ten ziomek wysyła do Ciebie. Polski DHL widzi tylko wysyłkę z UK. Więc nie może naliczyć VAT.
  • Odpowiedz