Wpis z mikrobloga

Mirki, gorąca prośba o poradę:

Zastanawiam się nad jakimś sensownym zamiennikiem dla mojego wysłużonego już Ego3. Znalazłem pozytywne recenzje na temat Joyetech Cuboid i chyba się zdecyduję. Pytanie tylko jakie akumulatory do tego? Widziałem, że są warianty z wypukłym albo płaskim złączem i nie wiem co będzie pasowało.

Druga sprawa to atomizer - Aspire Atlantis daje radę?

Budżet do 400 zł

#epapieros #epapierosy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Waspin: nie jest. batki sa w serii, wiec pojemnosc sie nie sumuje. jest 'troche' wydajniejszy, bo seria jest w stanie utrzymac wymagane napiecie przy prawie rozladowanej batce, a single/parallel odepnie zasilanie ponizej konkretnej wartosci napiecia.
@Konstantynopol: wez flattop - te z cyckiem tez moga pasowac, ale te bez cycka beda pasowac na 100%. szukaj produktow sony/samsung/lq, powyzej 20a max prad wyladowania. nie kupuj 'promocyjnych' efestow, czy innych trustfire
  • Odpowiedz
@vgf_: racja, ale wolę mieć przy sobie moda na 2 baterie, którego można ładować niż takiego z jedną i zapasem w kieszeni. Nawet jeśli szereg 2 ogniw starcza na 150-175% tego, co jedno - mogę podładować oba na raz z kabla a nie tylko to, które mam załadowane.
  • Odpowiedz
@vgf_: a tak w ogóle to jak jest z tą pojemnością prądową przy ogniwach - mam szereg, na wyjściu jest więc 2x3,7V. Urządzenie potrzebuje powiedzmy 30W. Idąc z wzoru na moc P=UxI wychodzi, że zużycie prądowe ogniw w porównaniu z jednym ogniwem bedzie 2 razy mniejsze niż pojedynczej baterii (bo brane napięcie to 2xU, więc prąd to I/2). Czemu w takim układzie wg Ciebie szereg jest mało wydajny? Pytam serio,
  • Odpowiedz
@Waspin: hm. w sumie masz rację. w teorii. problem w tym, że seria nie oznacza Ux2 - musisz założyć jakieś straty. więc to nie tak pięknie, że masz 3,7V x 2400mAh [8,88Wh] i 7,4V x 2400mAh [17,76Wh]. nie znam dokładnych liczb, ale gdzieś przy okazji tematu na ecf ktoś pisał o pomiarach w okolicy 6,5V z serii 2 x 18650 jakichś sony. dlatego piszę 'trochę'. ;-)
  • Odpowiedz
@Waspin: mimo wszystko jakaś (nawet spora) różnica w wydajności jest. biorąc pod uwagę, że evic mini i cubiod kosztują praktycznie tyle samo (prócz kosztów akku), to wybór jest prosty. chyba, że ktoś zwyczajnie nie chce dużego pudła. ;-)
  • Odpowiedz
Ostatecznie wybór padł na Evic VTC Mini + Aspire Triton 2. Pojechałem do sklepu, pomacałem i jakoś mnie zauroczył :) Smak rewelacyjny, bez porównania lepiej niż na moim starym ego3. Nie wiem tylko czy to początkowe, mylne wrażenie ale wydaje mi się, że pije masakrycznie więcej płynu.

W każdym razie dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz