Wpis z mikrobloga

@B_P_R_D: no popatrz, a ja mieszkam w centrum Katowic, pracuję w Katowicach ( i wolę jeździć samochodem bo jedyne połączenie autobusowe jest co 30 minut i jest wycieczkowe bo dojazd trwa 2-3 razy dłużej niż samochodem)
Nie przyjedzie, zapomnij bo połączeń przesiadkowych nie ma rozsądnych (raz jak mi uciekł to szedłem pieszo 45-50 minut, pora była późna bo po 9 rano więc wg kzk po szczycie) sama taryfa też do przesiadek
@B_P_R_D: raczej problem z punktualnością (w obie strony) i małym marginesem przesiadek
ułóż mi trasę z przystanku Katowice Mikołowska do Józefowiec Szczecińska, zostaje tylko 193.
Przesiadki w stylu przejdź z jednego do drugiego (z listy) Mikołowska Sąd - Plac Wolności - Katowice Dworzec - Rynek - Mickiewicza - Sokolska odpadają

I nie jestem wcale fanem samochodów, bo w Krakowie czy innych miastach Europy Zachodniej sobie radziłem bez nich (a w Krakowie
@Marellion: Katowice i okolice są pod względem komunikacji miejskiej jak Teksas - publicznej prawie nie ma, dla aut orze się centra miast bezkolizyjnymi autostradami, tylko cena benzyny jakaś taka europejska. .

A tak bardziej na serio to KZK GOP jest antyprzykładem prowadzenia polityki transportowej w mieście. Przykładowo, w Warszawie (i pewnie też innych miastach) jak kupujesz miesięczny to kupujesz go na okres czasu, bez limitu przejazdów. W KZK GOP nowa karta
@B_P_R_D: 296 nie jedzie przez przystanek Szczecińska, 193 jedzie z przystanku Mikołowska o 01 i 31 minut po każdej godzinie (od 6 do 21).
Jakbym miał ochotę na spacery to bym szedł pieszo, albo rowerem (z tym że rower taki średni bo jak pisze @szyy postawiono na szerokie ulice dla samochodów)
@Marellion: Inny świetny przykład to jakże przemyślana siatka połączeń. Jak się przeprowadziłem do Kato 3 lata temu to korzystałem z linii autobusowej nr 12 - zawsze wypchana do granic możliwości, bo łączyła Ligotę (akademiki) z Uniwersytetem Ekonomicznym, a także dwa kampusy tegoż uniwerka. Co więc robi KZK GOP? Skraca linię, bo: (a) otworzyli dworzec autobusowy w podziemiach kolejowego i jakieś autobusy trzeba by tam posłać jednak (b) na pewnym fragmencie trasy
@Marellion: Pomarańczowy bilet MZK Tychy i Kolei Śląskich, uprawnia do przejazdu pociągiem ze stacji Tychy Lodowisko do Katowic Szopienic oraz do poruszania się wszelką komunikacją miejską na terenie Tychów, dodatkowo dzięki niemu pierwsze 12 godzin parkowania w dwóch dostępnych P&R jest bezpłatne, a następne przedziały co 12 godzin są śmiesznie tanie. W tym rejonie Polski szukaj ciekawych rozwiązań właśnie w MZK Tychy albo PKM Jaworzno. No i w Tychach mamy trolejbusy
@Centurio93: dzieki, ogolnie to mam skupic sie glownie na katowicach. A ze naleza one do kzk to musze to poruszyc. Bardziej szukam jakis ciekawostek czy nietypowych rozwiazan wlasnie w katowicach
Z Świętochłowic na osiedle Tysiąclecia w Katowicach (4 km w linii prostej) musisz kupować droższy bilet, bo (a) przejeżdżasz przez trzy gminy, więc trzecia strefa (b) dzięki cudownym trasom i wybitnej punktualności jedziesz 40 minut. W tym samym KZK GOP z Kostuchny na Wełnowiec (10 km jak nie więcej) jedziesz na najtańszym bilecie, bo to jedno miasto


@szyy: czy mógłbyś podać cenę tych przejazdów?
@Marellion: nie pamiętam dokładnie, jakie są teraz ceny, ale KZK GOP ma taryfy na swojej stronie. Ta najtańsza jest na jedno miasto/do 20 min, ta najdroższa na 3 lub więcej miast i ponad 40 min.