Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy i Mirabelki, mam taki dylemat a mianowicie chcę wyruszyć na wiosnę w podróż po Europie i zastanawiam się czy wziąć plecak i najpotrzebniejsze rzeczy czy może kupić poloneza truck i przerobić na coś mieszkalnego, jakbyście mieli jakieś rady co wybrać i ogólnie co do przeżycia jak najtańszym kosztem byłbym wdzięczny ;) #podroze
  • 19
@chomiszek: Ceny paliwa Cie pożrą. Każdy radzi coś innego. Trip samochodem najlepiej dzielić na kilku towarzyszy chyba, że masz kasy w brud to co innego. Druga sprawa, coś zabrać musisz. Nie mówię tutaj o zbędnej elektronice chociaż aparat w telefonie każdy ma a przedmioty które przydadzą się na pewno i podziękujesz sobie za to jak znalazły się w plecaku. Żarcia nie bierz, co najwyżej coś na przekąskę na pierwsze dni. Ciuchów
@chomiszek: Nie ale planuję własnie taką podróż busem w kilka osób na przełomie lipca i sierpnia. Głupotą byłoby nie zabrać naprawdę nic a mając przy sobie tylko portfel.
@chomiszek: Jeśli bez samochodu to plecak, najlepiej z karimatą i śpiworem. Nie wiesz w sumie gdzie i jak będziesz spał. Namiot do tego. Jedno osobowe są lekkie. Plecak 70l wypchany po brzegi będzie dość ciężki jednak warto :)
@chomiszek: jeździłam stopem i jeździłam malym autem, ktory robil za hotel.
W przypadku stopa ma sie lepszy kontakt z lokalsami, bo zawsze jest sie "zmuszonym" zeby zagadać, czasem mozna poznac na prawde fajnych ludzi, a czasem wynudzić (mimo wszystko nie kazdy kierowca szuka towarzystwa, czasem podwozi a w ogole nie chce mu sie prowadzic rozmowy lub bariera jezykowa jest zbyt duza). Czasem trzeba sie nachodzić z tobolkiem na plecach. Z tego
@chomiszek: nie mam pojecia :) moje wycieczki byly max 3 tyg i ograniczały sie do jakiegos regionu.
4 lata temi bylam 3 tyg na Bałkanach stopem i wydalam jakies 800 zl, rok pozniej bylam autem i wydalam ok 1700, a zrobilam mniej km (skupiliśmy sie na Chorwacji). W pierwszym przypadku kupowalam jedzenie na mieście (ale raczej w tanszych regionach), w drugim sami gotowalismy, ale zahaczylismy o wiecej platnych atrakcji (parki narodowe,