Wpis z mikrobloga

Cieszę się z jednego: może Polacy zobaczą, że to nie Unia nas krytykuje, bo po tej debacie widać, że duża część Unii jest za nami. Krytykują nas Niemcy i polskie lewackie media, które chcą wzbudzić w Polakach fałszywe poczucie wstydu i wmowic nam, że jesteśmy posmiewiskiem całego "demokratycznego" świata. Chyba ta debata jednoznacznie pokazała, że tak nie jest. Troche nawet współczuję całemu KOD-owi i Petru, bo w tym momencie upadła ich misternie, przez dlugie miesiące budowana narracja pt. Polska jest zagrożona. Zagrożone są co najwyżej interesy Niemiec i stąd ten cały cyrk. #debata #polityka
  • 38
  • Odpowiedz
Jedyne co irytuje w tym kryzysie to nowe zjawisko - każdy teraz jest specem od prawa konstytucyjnego, i dla jednego "speca" działania PiS są łamaniem prawa, a dla drugiego "speca" - nie.

A prawda jest taka, że tekst Konstytucji to logiczna plątanina i festiwal nieścisłości.


@zerozero7: Nie trzeba być specem, by uznawać tę sytuację za klarowną. Prezydent postępuje wbrew orzeczeniu Trybunału, bo nie zgadza się z jego stanowiskiem - nawet przyjmując tezy z artykułu, to czy nie było innej drogi, by ten konflikt rozwiązać? Okoliczności tego nocnego zaprzysiężenia wyraźnie wskazują, że PiS dobrze wiedział, co robi. Plus otwarta retoryka obozu rządzącego: chcemy zmian w Trybunale, by nie utrudniał nam założonych reform. Jak można to traktować poważnie i jak można być zaskoczonym oskarżeniami o zamach na demokrację?

Może nie ma mowy o spisku, ale na pewno jest mowa o jednej linii ideologicznej pewnych grup medialnych w Polsce, która jest nierozerwalnie związana z PO i sympatykami (czyli aktualnie w gronie sympatyków PO leży Nowoczesna). To raczej jest niepodważalne. I do tej linii czasami dołączają politycy z zachodu, np. Schultz, co budzi
  • Odpowiedz
jeśli majstrowanie przy Trybunale w sposób jawnie łamiący prawo to dla Ciebie nie jest zamach na demokrację boję się pytać, co by nim było?
@Engma: rozumiem, że to co robiła z Trybunałem PO w czerwcu zeszłego roku jawnie łamiąc prawo to nie było majstrowanie? Może to była obrona demokracji?
Jak do tego można w ogóle porównywać sprawę sześciolatków lub podniesienia wieku emerytalnego?
A dlaczego nie porównasz tego do wkroczenia służb
  • Odpowiedz
rozumiem, że to co robiła z Trybunałem PO w czerwcu zeszłego roku jawnie łamiąc prawo to nie było majstrowanie? Może to była obrona demokracji?


@lucciola: Czemu służyć ma ta argumentacja "a u was biją Murzynów"? W jaki sposób ma się to odnosić do tego, co napisałam?

We wpisie stwierdzasz, że zarzuty o zamachu na demokrację to wymysł mediów, PO i Petru, którzy chcą w nas wzbudzić wstyd i coś dla siebie ugrać (w tym ostatnim akurat jest zresztą sporo prawdy) - wyjaśniam zatem, z czego wynika kompletnie inny odbiór działań PO i PiS, a Twoją odpowiedzią jest znów "ale przecież
  • Odpowiedz
na pewno nie jest zagrożona bardziej niż przez ostatnie 8 lat, więc nie rozumiem dlaczego akurat teraz wszyscy się o nią martwią.


@lucciola: W sposób zupełnie oczywisty stała się bardziej zagrożona, a wypada nawet powiedzieć, że nie jest respektowana. Przede wszystkim zmiany wprowadzone w trybunale miały na celu jego paraliż. Działania partii rządzącej pozbawiają państwa mechanizmu ochrony wartości konstytucyjnych. Zresztą sam PIS się z tym nie kryje, bo wielokrotnie twierdził,
  • Odpowiedz
@lucciola: dużo plusów, gratuluję. Zacytuję siebie, pasuje zawsze gdy ktoś używa argumenty, że nic nie dzieje się złego i "było gorzej za PO". Otóż: nie było.

W wizji Polski Kaczyńskiego nie ma nic szalonego, ma do tej wizji prawo a ludzie zgodnie z istniejącym ustrojem, mogą udzielać mu poparcia w wyborach by tę wizję realizował. Ja z tą wizją nie do końca się zgadzam (a raczej jest dla mnie anachroniczna
  • Odpowiedz
@Dutch: Dziękuję za tę wyczerpującą analizę moich poglądów politycznych, widzę, że z zainteresowaniem śledzisz moją aktywność na wykopie. Jeśli jednak nie odpowiadają ci moje poglądy naprawdę nie musisz tego robić.
@Internet_the_explorer: @pabloooga: drodzy: cała wasza argumentacja sprowadza się do tego, że TK jest wentylem bezpieczeństwa. Jak to się stało, że ten stojący na straży dobra obywateli niezależny organ uznał za konstytucyjną grabież środków z OFE? Jak
  • Odpowiedz
@lucciola: TK jest elementem check and balance, rozwiązania ustrojowego, które nie pozwala na dominację żadnej władzy.

Eliminacja TK skutkować będzie "dyktaturyzacją" państwa w średniej i długoterminowej perspektywie. Zwycięzca wyborów w przyszłości bez organu kontrolującego praworządność aktów normatywnych będzie mógł uchwalić i wdrożyć np. , że pobiera podatki za 5 lat wstecz (jak będzie mu się palił grunt pod nogami).

Jak to się stało, że ten stojący na straży dobra obywateli niezależny organ uznał za konstytucyjną grabież środków z OFE? Jak to się stalo, że wydał swój wyrok dopiero 2 lata po tym fakcie? Dodajmy, że wielu prawników i konstytucjonalistow ten wyrok
  • Odpowiedz
b) ustawodawca ma prawo korygować błędy poprzedników pomijając lex retro non agit w interesie państwa i w myśl tego, że jest kontruktorem samego systemu


@lucciola: pomiń w tym długim poście to co powyżej. To jest czyjeś stwierdzenie, na które odpowiadałem w poście, który zacytowałem.
  • Odpowiedz
@lucciola:

Dziękuję za tę wyczerpującą analizę moich poglądów politycznych

Nie ma za co :) Rozumiem, że nie odpowiesz na moje pytanie?

widzę, że z zainteresowaniem śledzisz moją aktywność
  • Odpowiedz
Zwycięzca wyborów w przyszłości bez organu kontrolującego praworządność aktów normatywnych będzie mógł uchwalić i wdrożyć np. , że pobiera podatki za 5 lat wstecz (jak będzie mu się palił grunt pod nogami).

@pabloooga: a kto chce likwidować TK?

Masz BARDZO BŁĘDNE i bardzo pobieżne (choć zgodne z dominującymi opiniami na wykopie) przekonanie o tym, że sprawa z OFE była grabieżą. Cytuję siebie:

oczywiście słowo "grabież" użyłam w sensie metaforycznym, nie prawnym, więc się tak nie nadymaj. Twoje tłumaczenie przyjmuję do wiadomości, natomiast zauważ w tej sprawie 2 fakty: 1) wyrok TK o zgodności transferu pieniędzy z OFE do ZUS nie był podjęty jednogłośnie (3 sędziów było przeciw), a to pokazuje, że ta sprawa nie jest wcale tak oczywista i klarowna, bo nadal niektórzy konstytucjonaliści mają wątpliwości co do jej zgodności z konstytucją; 2) Rzepliński przed wyrokiem TK zwrócił się z zapytaniem do Tuska, ile kosztowałoby państwo zwrócenie do OFE tych zabranych 150 mld. Trochę dziwne posunięcie, nie uważasz? To pokazuje, że być może jeszcze więcej sędziów trybunału miało co do tej ustawy zastrzeżenia i być może początkowo TK skłaniał się w ogóle do innej decyzji, ale nacisk polityczny był tak duży, że podjęto wyrok
  • Odpowiedz
Rozumiem, że nie odpowiesz na moje pytanie?


@Dutch: nie

Nie pochlebiaj sobie. Zwyczajnie, Twoje głębokie przemyślenia nt. wspaniałości rządów Beaty Wielkiej trafiły w gorące.

Nie każdy kto przeczytał moje głębokie przemyślenia z gorących szpera w moich komentarzach sprzed miesiąca i je cytuje, więc odbieram to jako wyraz szczególnego zainteresowania moją osobą ( ͡
  • Odpowiedz
@lucciola:

Nie każdy kto przeczytał moje głębokie przemyślenia z gorących szpera w moich komentarzach sprzed miesiąca i je cytuje, więc odbieram to jako wyraz szczególnego zainteresowania moją osobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źle to odbierasz. Wszedłem w Twój profil, szukając komcia który zapamiętałem (tak, mam pamięć do takich bzdetów). Tego pierwszego o tym jak to "po PiS jadą zawsze i wszędzie" (LOL! zwłaszcza w niezależnej, wpotylicy, GPC, TV Republice, TV Trwam, Rzepie etc.) i przypadkowo trafiłem na ten o poglądach. Ot, i cała tajemnica.

Boli
  • Odpowiedz
@Dutch: ale w sumie co ty do mnie masz? xD uważasz, że nie mam racji, piszę bzdury i jestem śmieszna. Ja mam w zwyczaju takie osoby omijać, ty postanowiłeś po chamsku się ze mnie nabijać. Mogę wiedzieć po co to robisz?
  • Odpowiedz
@lucciola: ależ ja się tylko chciałem dowiedzieć na kogo głosujesz, skoro nie na PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To Ty mnie zalałaś milijonem pytań typu "Boli Cię to?" :)
  • Odpowiedz
ależ ja się tylko chciałem dowiedzieć na kogo głosujesz, skoro nie na PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Dutch: a co cię to tak interesuje?

To Ty mnie zalałaś milijonem pytań typu "Boli Cię to?" :)

jedno = milion?
  • Odpowiedz