Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dla was taką ciekawostkę jaką usłyszałem na szkoleniu z #pierwszapomoc od #ratownikmedyczny
wiadomo że takich rzeczy nigdy nie jest za mało zatem
jeśli będziecie komuś wykonywać masaż serca pamiętajcie że 30 UCIŚNIĘĆ i 2 WDECHY ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lecz z tymi wdechami to już powoli nieaktualne bo ktoś gdzieś ustalił że i bez tego masaż jest tak samo efektowny, jeśli się nie brzydzicie to i tak lepiej wykonać.
Natomiast ciekawostką w tym wpisie jest fakt że, jeśli nie wiecie jak szybko wykonywać uciśnięcia klatki, wykonujcie to w rytm tej piosenki ponieważ jest w idealnym tempie do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stayin' Alive


#ciekawostki #muzyka
Comboman - Mirki, mam dla was taką ciekawostkę jaką usłyszałem na szkoleniu z #pierws...
  • 19
@Comboman: jeszcze dodam jako ciekawostkę to, że u małego dziecka ( poniżej roku) masaż serca można przeprowadzać niosąc je na rękach. Jedną dłonią trzymamy je za główkę w takiej pozycji, że plecami leży na naszej ręce, a drugą uciskamy. Jeszcze mówili że gdy są obawy podduszenia itp. to można wykonać najpierw dwa wdechy
@Comboman: lepiej wyleczyć się z opryszczki niż ze świadomości, że można było oddechami jednak przeważyć szalę obudzenia pacjenta. Czym ja się zarażę, próchnicą? Grypą? Jeżeli ktoś się nie brzydzi niech leci i bez maski, albo naprędce zrobi ją z chusteczki higienicznej, woreczka foliowego.
@Woyto:
edną dłonią trzymamy je za główkę w takiej pozycji, że plecami leży na naszej ręce, a drugą uciskamy.


@Woyto: Uciskamy, ale tylko dwona palcami, wskazującym i środkowym
@Woyto:

Jeszcze mówili że gdy są obawy podduszenia itp. to można wykonać najpierw dwa wdechy


U dzieci zaczyna się algorytm właśnie od dwóch wdechów, a nie jak u dorosłych od uciśnięć. Wynika to ze statystycznych powodów zatrzymania krążenia - u dorosłych zwykle problemy kardiologiczne, a u dzieciaków kwestie oddechowe.

Czym ja się zarażę, próchnicą? Grypą?


HIV chociażby lub innymi chorobami zakaźnymi.
lepiej wyleczyć się z opryszczki niż ze świadomości, że można było oddechami jednak przeważyć szalę obudzenia pacjenta


@peszmerd: chyba obudzenia jak śpi, przecież do wpompowania powietrza w cudze płuca (które na dodatek nie są przecież w tym momencie puste) trzeba wyższego ciśnienia niż to które uzyskasz za pomocą metody usta-usta. Na szczęście powoli dochodzi to do betonu osób uczących CPR. Wyjątek to jak ktoś wyżej zauważył dzieci, u nich "CPR" to
@Comboman: jeszcze warto dodać że taki wdech powinien trwać 1-2 sekundy, #!$%@? większą objętość powietrza pompujemy żołądek, co zwiększa ryzyko powikłań po cpr

@webdruid: nie ma czegoś takiego jak 'beton' w nauce cpr, każdy musi uczyć zgodnie z najnowszymi wytycznymi