Wpis z mikrobloga

@i_love_poland: osobiście nie kopie, ale jakby sie to nie opłacało to moc sieci nie rosła by od 2009 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz to już jest wyścig zbrojeń i są dedykowane układy do rozwiązywania tych algorytmów więc trzeba nie małej sumy + wiedziec gdzie kupic sprzęt + darmowy/w ryczałcie prąd.

na tej stronie coinwarz masz kalkulator gdzie wpisujesz jaką masz moc komputera i ile płacisz za
@zawszespoko: czy to nie jest przypadkiem tak, że jak ileś tam osób ma szybsze układy do liczenia, to twoja szansa maleje do zera na wykopanie czegokolwiek, gdyż zawsze inne maszyny szybciej obliczą, potwierdzą i zgarną całą pulę, gdyż czas też ma znaczenie i nie można się spóźnić?
@i_love_poland: no nie do końca. Zależy też kiedy sprzedasz wykopane monety. Jak możesz sobei pozwolić na przeczekanie do bańki to stratny nie będziesz + jest kilkadziesiąt innych walut które można kopać na tym sprzęcie i wymieniać na btc
@pawlo74: z tym, że ci co gromadzą i produkują BTC to obecnie podobno cztery mega kopalnie i to one mogą wywoływać obecnie ruchy na BTC jakie chcą, więc inwestowanie w BTC nie ma większego sensu, chyba, że faktycznie potrzebujesz je aby przekazać walutę anonimowo
@i_love_poland: Tylko to jest jak w każdej branży. Na początku jest łatwo i dla każdego, a potem przychodzą ludzie z kapitałem (albo więcej inwestują Ci którzy byli na starcie). Kopanie jest jak najbardziej opłacalne, charytatywnie nikt tego nie robi, po prostu nie jest opłacalne w postaci w jakiej było dawniej, czyli Janusz odpalał cgminera na kompie dziecka kiedy to było w szkole ;).

Jak możesz sobei pozwolić na przeczekanie do bańki
@pawlo74: to nie jest kwestia wiary tylko to jest dyskusja nad sensownością kopania w takich warunkach, skoro i tak zawsze obecnie jedna z tych czterech kopalni będzie szybsza od twoich maszyn i zgarnie całą pulę
@i_love_poland: jasne, wiem dokładnie jak to działa miałem kopalnię, która kopała na czysto 150 funtów każdego dnia ale przyszli mądrzy inwestorzy z większą kasą i musiałem sprzedać swoje koparki. To jest wolny rynek, konkurencja i tak ma być. Kapitalizm.