Wpis z mikrobloga

Siema! Mam pytanie, może ktoś się ogarnia w tym temacie albo sam go niedawno przerabiał i chciałby się podzielić informacjami. Przejrzałem trochę tematów w sieci i nie znalazłem ciekawej odpowiedzi. Otóż chciałbym wziąć samochód w leasing na firmę, taki z pełnym odliczeniem VAT. Osobówki rozumiem , że są 50% w trybie mieszanym a 100% jeżeli jest używany tylko i wyłącznie do spraw firmowych. A jak jest z samochodami z homologacją na ciężarowe? Bo z tego co wyczytałem, od nich można odliczać pełny VAT. I czym dokładnie jest ta homologacja? Od znajomka usłyszałem, że prócz typowych aut z takową homologacją (Navara,Hilux itp.), są "zwykłe", które też można spokojnie wrzucać w koszta bo takową homologacje mają , np. http://allegro.pl/q7-s-line-quattro-bixenon-pneumatyka-keylessgo-vip-i5921255964.html Wrzucam tagi
#kiciochpyta , #motoryzacja , #samochody bo nic innego nie przychodzi mi do głowy( ͡º ͜ʖ͡º).
  • 11
  • Odpowiedz
@Stachuss: mogę się mylić, ale przepisy zostały niedawno ujednolicone, tj. jakiekolwiek auto nie chciałbyś kupić (osobowe, ciężarowe), żeby skorzystać z 100% odpisu VAT, musisz prowadzić ewidencję przebiegu i nie możesz wykorzystywać pojazdu prywatnie
  • Odpowiedz
@Stachuss: Jeżeli masz ciężarówkę podług przepisów MinFina to odliczasz 100% VAT baz potrzeby prowadzenia ewidencji. W razie czego w stacji diagnostycznej zrobią Ci badanie i wbija stosowny stempel.
  • Odpowiedz
@mpmp-pmpm: Zależy. Jak taczka jest na stanie firmy to nie potrzeba. Jeśli nie jest to tak. Ta ewidencja dla potrzeb podatku dochodowego to jest, żeby było śmieszniej, inna niż ta dla potrzeb VATu.
  • Odpowiedz