Wpis z mikrobloga

#film
Mirki poszukuje trzech tytułów które od pewnego czasu nie dają mi spokoju.

Pierwszy film to zażarta walka męża i żony, którzy postanowili wziąć rozwód. Końcowa akcja rozgrywała się w domu gdzie obydwoje "polowali" na siebie i było dosyć krwawo. Chyba coś z pograniczna komedio-dramatu z elementami si-fi(ale tego nie jestem pewien) Pamiętam jakiś spadający żyrandol na któregoś z małżonków.

Drugi film kojarzę tylko z tego, że w moim pokoju wisiał plakat tego filmu. Ktoś przyniósł mi go w prezencie on mi się spodobał, powiesiłem go i wisiał tak przez kilka lat, ale nigdy nie miałem okazji obejrzeć tego filmu. Na plakacie przedstawiony był nauczyciel który pisał na tablicy kredą chyba jakieś wzory matematyczne. Charakterystyczne było to że, za nim na biurku znajdowała się broń maszynowa.

Trzeci film o nauczycielu matematyki, który postanowił/musiał nauczyć "trudnych" uczniów rachunku różniczkowego, aby przeszli do następnej klasy. Kiedy jeden z uczniów był zbyt znużony lub zmęczony lekcjami nauczyciel rzucał mu pomarańcza do zjedzenia na "orzeźwienie" pod koniec filmu nauczyciel dostał ataku serca czy tam wylewu.

Wiem, że to dosyć szczątkowe informacje, ale mam nadzieję, że może ktoś coś skojarzy.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • 6
@makseo
@Panska_Skorka
Niecałe 20 minut i wszystko jasne
Pierwszy film to Wojna państwa Rose
Drugi The Substitute
Trzeci film to "Wszystko albo nic"

Dokładnie tego szukałem. Nie spodziewałem się, że tak szybko uda Wam się tak szybko odgadnąć te tytułu biorąc pod uwagę to, iż te filmy mają swoje lata i raczej nie są popularne. Wielkie dzięki! Pije dzisiaj za Wasze zdrowie ;)