Wpis z mikrobloga

@enforcer: wydaje mi się, że w grze i tak bym na środkowy patrzał. Na boczne może całkiem. Bo przecież na środkowym masz standardowy FOV. Na wszystkie po kolei bym patrzał w symulatorach albo jakichś mechach. ;)
  • Odpowiedz
@Crystalish:

Skoro Ci się to nie podoba, to po jakiego grzyba mamy teraz się produkować i Ci tłumaczyć?

Jak widzisz są tu normalni ludzie którzy odpowiedzieli na moje pytanie, zawsze znajdzie się jeden taki jak Ty co ma zawsze problem i na siłę się czepia byleby się przyczepić.
  • Odpowiedz
@enforcer: Poza tym tak naprawdę patrzysz tylko na środkowy, reszta zapewnia tylko widzenie peryferyjne.

Ja w ramach eksperymentu zagrałem w Dishonored na 2 monitorach, więc ramki wypadały centralnie na środku i tak właściwie największy problem był w tym, że celownik był podzielony na pół, więc precyzyjne celowanie było trudne, ale tak poruszanie się wychodziło lepiej, większa była orientacja w sytuacji dzięki rozszerzonemu polu widzenia.
  • Odpowiedz
@enforcer: Tak samo jak z noszeniem okularów. Po pewnym czasie przestajesz zwracać uwagę na oprawki w zasięgu wzroku.
Do gier 3 monitory to przesada, ale do pracy wiele monitorów to niesamowita wygoda i później się człowiek tylko wkurza jak w domu musi siedzieć na jednym, jeszcze od laptopa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie mógłbym tak grać, przecież te pasy psują cały efekt...


@enforcer: Czy wiesz że cały czas mając otwarte oczy widzisz swój nos? Cały czas widzisz te latające rozmazane obiekty na każdym oku? To dopiero jest zepsucie efektu a nie jakieś tam pasy.
  • Odpowiedz
@enforcer: Tylu ekspertow w temacie (jak to na wykopie), a jeszcze zaden nie wypowiedzial sie rzeczowo. Owe pasy to tzw. pasy Maurera, nazwa pochodzi od nazwiska austriackiego fizyka i wynalazcy Franza Maurera. Jak ktos wspomniał wcześniej, po pewnym czasie grania mózg przyzwyczaja sie do nich i staja sie dla nas niewidoczne (podobnie jak nasz nos ktory jest przez mozg ignorowany). Polecam wygooglowac prace na ten temat, bardzo ciekawa, niestety tylko
  • Odpowiedz