Wpis z mikrobloga

@blondeblossom: Tak serio to jest to alegoria do wydarzeń mających miejsce w Rosji, po przejęciu władzy przez lud pracujący miast i wsi, książka opowiada o zwierzętach, które przejęły władzę w folwarku ponieważ uznali, że ludzie ich uciskają i nieodpowiednio się nimi zajmują, więc postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce(łapy kopyta racice ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), i przegoniły przedstawicieli homo sapiens, potem utworzył się tam modelowy
  • Odpowiedz
@pannatruskawka: Większa beka na tej stronie z oświeconych i oczytanych we wszystkich książkach świata. Podoba im się wszystko, bo jest znane z nazwy i elo. Nie lubisz to jesteś głąb. Festiwal #!$%@? pt.: jestem mądry bo podobał mi się Kordian, jak możesz nie doceniać tego dzieła sztuki, wracaj do podbazy, oddaj państwu pieniądze za edukacje baranie.
Pomijam, że większość recenzji odnosi się do lektur, bądź co bądź, starych książek, pisanych
  • Odpowiedz
@parasolki: Beka z nich taka sama ( ͡° ͜ʖ ͡°), jedni idioci za głupi żeby zrozumieć, że to co wymieniaja jako błędy jest atutem książki i celowym zabiegiem, a drudzy też nie zrozumieli, ale myślą że wiedzą o co chodzi w każdej jednej książce, a jak powiesz, że jest inaczej to ci odpowie ,,panie ja Zbrodnie iKara czytałem" beka nieziemska i z debili wywyższających się bo
  • Odpowiedz
@Krol_Pontaru: Ci co piszą te recenzje wcale się nie wywyższają, tylko piszą wprost, że nie lubią, nie ogarniają itd. Beka z tych co udają, że nie są i czują się przez to lepsi. W ogóle piszą tam, że autorzy tych niektórych recenzji nadają się tylko do łopaty. Tacy profesorzy 24/7 na facebooku. W sumie to samo co eksperci na wykopie. CZYTAŁEM POTOP, ROZUMIESZ, POTOP, JESTEM LEPSZY BO CZYTAŁEM
  • Odpowiedz
@parasolki: wywyższają stwierdzeniami o ale głupie folwark zwierzęta jakie głupie bez sensu w ogóle to nie jest realistyczne, widać to zwłaszcza w innych recenzjach na stronie, najlepsza recenzja Antygony ,,Dała się skazać na śmierć żeby jej brat miał godny pogrzeb? Serio?"
  • Odpowiedz
CZYTAŁEM POTOP, ROZUMIESZ, POTOP, JESTEM LEPSZY BO CZYTAŁEM

@parasolki: Jeden tak się zaczytał, że trening odpuścił. Źle się to skończyło.
  • Odpowiedz
zamiast sie dowiedzieć dlaczego tak jedt w tej książce to czyta bez krzty zrozumienia i wypisuje brednie które zostaną w sieci na zawsze.


@arkadiusz-molenda: A ja osobiście uważam, że wiele książek (zwłaszcza lektur) zbyt mocno kombinuje z tymi środkami stylistycznymi i nie dziwię się ludziom, że wygłaszają tego typu opinie jak ta o której rozmawiamy.

Młodzi ludzie są głodni wiedzy, chcą poznawać świat, dowiadywać się o ciekawostkach, o sobie, o
DwaKolory - > zamiast sie dowiedzieć dlaczego tak jedt w tej książce to czyta bez krz...

źródło: comment_o9BKG06tNATVsBw6HA18qULXuwfhtnOk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@arkadiusz-molenda: Może być coś niejednoznaczne, o ile jest to na swój sposób wyjątkowe i ku czemuś służy. Jak ktoś przedstawia jakąś analogię (nawet zmyśloną w formie przenośni) i potem przechodzi do właściwego tematu to jest to ok. Niestety wiele lektur ma te przenośnie i odwołania mocno naciągane.

Książki nie muszą być płaskie, są nawet gatunki literackie które wymagają pójścia w trochę inne strony i to jest ok dopóki panuje pewna
  • Odpowiedz
@DwaKolory:

Może być coś niejednoznaczne, o ile jest to na swój sposób wyjątkowe i ku czemuś służy. Jak ktoś przedstawia jakąś analogię (nawet zmyśloną w formie przenośni) i potem przechodzi do właściwego tematu to jest to ok. Niestety wiele lektur ma te przenośnie i odwołania mocno naciągane.


Podaj proszę kilka przykładów takich lektur, które rzeczywiście całkowicie niepotrzebnie korzystają z
  • Odpowiedz