Wpis z mikrobloga

Posły #ryszardpetru z #nowoczesnapl tym obrazkiem, zamieszczonym na "oficjalnym profilu partii Nowoczesna Ryszarda Petru", podważyły zasadność i prawomocność swojego dalszego przebywanie w Sejmie. Jeżeli dla nich miejsce przeznaczone do omawiania spraw państwa i narodu oraz tworzenia prawa jest cyrkiem, to nadają się tylko do udziału w ulicznych wrzaskach z #komitetobaleniademokracji.

#4konserwy #kukiz #korwin #petru #kod #bekazkod #bekazlewactwa #polityka
microbid - Posły #ryszardpetru z #nowoczesnapl tym obrazkiem, zamieszczonym na "oficj...

źródło: comment_5yKc0CReod7S97FZ9hMTam36N9lcFWdj.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@sermaciej: Zakłamywanie rzeczywistości na pewno jest przyjemnym zajęciem, ale skup się na faktach i dokonaniach poprzedniej ekipy. Gdzież był ten biedny i terroryzowany trybunał jak PO łamało konstytucje? Gdzie było to środowisko prawnicze, te wielkie osobistości wędrujące po ulicach? Gdzie? Więc przestań powoływać się na prawników, którzy bardzo wybiórczo traktują poczynania rządzących. Rządzą moi, to milczymy bo konstytucja noszona jest na rękach.
  • Odpowiedz
@Najzajebistszy: Gdzie masz te przykłady łamania Konstytucji przez PO?
Bo łamaniem z pewnością nie jest uchwalenie niezgodnych z Konstytucją przepisów. Łamaniem jest niestosowanie się do wyroku TK, a to robi PiS, w dodatku ogranicza kompetencje tego organu.
  • Odpowiedz
@microbid: Dobieranie sędziów na zapas chociażby? Sam Trybunał Konstytucyjny łaskawie po tylu miesiącach stwierdził, że to niezgodne z konstytucją. Nikt wtedy nie wychodził na ulice, żadne środowiska prawnicze wściekle nie atakowały. Żałość bierze, gdy patrzy się na tę stronniczość wielkich autorytetów.
Powtarzam i apeluje, abyś się obudził.
  • Odpowiedz
Sam Trybunał Konstytucyjny łaskawie po tylu miesiącach stwierdził, że to niezgodne z konstytucją.


@Najzajebistszy: Gdyby PiS nie wycofał swojej skargi, to stwierdziłby to wcześniej.

Nikt wtedy nie wychodził na ulice, żadne środowiska prawnicze wściekle nie atakowały.


Bo nie łamano Konstytucji. Stworzenie ustawy częściowo niezgodnej z Konstytucją nie jest łamaniem Konstytucji tak długo, jak długo TK ma możliwość zbadania jej konstytucyjności, a Sejm do orzeczeń TK się stosuje.
  • Odpowiedz
@sermaciej: Oni już tych sędziów wybrali, więc konstytucja została złamana. Z całym szacunkiem, ale nie przekonasz mnie, że KOD działa w słusznej sprawie. Gdyby wychodzili na ulice w momencie, gdy Platforma miała za nic konstytucję. Gdyby wtedy wrzeszczały Ci wielcy prawnicy, aktywni w momencie, w którym ich ukochana partia przegrała. Wtedy byłbym zdolny uwierzyć, że coś złego się dzieje i że działają w słusznej sprawie. W chwili obecnej to dla mnie
  • Odpowiedz
@Najzajebistszy: A nie pomyślałeś, że skoro wtedy prawnicy nie protestowali, to może rzeczywiście Konstytucja nie została złamana?
I dalej nie rozumiesz, że uchwalenie niekonstytucyjnych przepisów nie jest złamaniem Konstytucji. Po to jest TK, żeby takie błędy korygować. Problem pojawia się, gdy wyroki TK nie są respektowane.
  • Odpowiedz
Życzę Ci, abyś wraz ze swoimi autorytetami, przejrzeli wreszcie na oczy.


@Najzajebistszy: Mam taki drobny eksperyment myślowy. Ja jestem prawnikiem, ale moją ocenę pominę (pomimo tego, że oparta jest na literalnym brzmieniu przepisów prawa). Kogo w takim razie powinienem słuchać w tym sporze? Przedstawicieli wszystkich gremiów prawniczych? Czy polityków partii, która uchwala ustawy będące przedmiotem tylu kontrowersji? Nawet nie rozumiejąc istoty sporu i nie wgłębiając się w niego nie uważasz, że
  • Odpowiedz
Czyli tak.

1. @alojzzy7, @sermaciej, @emkape, @megawatt, @Xianist, @medykfizyk, @Tajch, @marcinnet, @se_mallo, @tetradon777, @Tadeusz_Radziwill:

no ja też mam beke z tych socjalistów z pisu


Wy skupiacie całą uwagę na bece z PiS-u, a w tym czasie posły Petru ośmieszają rdzeń demokratycznego państwa – miejsce obrad i sporów. Należą wam się oklaski i ukłony za dzielną obronę demokracji.

2. @sermaciej:

Tryb,
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Nie odmawiam tym ludziom wiedzy i wykształcenia. Nie mogę jednak uznać ich za autorytet, w momencie gdy przymykali oczy na poczynania PO. Byli obojętni, bo sprzyjali Platformie i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Uważam Trybunał Konstytucyjny za relikt i nie będę wrzeszczał, gdy odbierają mu władzę. To obsadzany partyjnymi działaczami organ, zupełnie niepotrzebny a uzurpujący sobie wielką władzę.
  • Odpowiedz
Wy skupiacie całą uwagę na bece z PiS-u, a w tym czasie posły Petru ośmieszają rdzeń demokratycznego państwa – miejsce obrad i sporów. Należą wam się oklaski i ukłony za dzielną obronę demokracji.


@microbid: przecież w obecnym stanie sejm pełni rolę fasadową, realizując jota w jotę decyzje podjęte na Nowogrodzkiej
  • Odpowiedz
@Najzajebistszy: Idźmy w takim razie dalej. Nie jest zastanawiające czemu dopiero teraz wszystkie autorytety i gremia prawnicze podnoszą larum? Chyba nie uważasz, że wszyscy bardziej uznani prawnicy w Polsce należą do platformy? Może po prostu wcześniej nie było podstaw do wszczynania alarmu?

Jeżeli miałbym uznać twoje zdanie za słuszne musiałbym przyjąć, że wszystkie gremia prawnicze działają w spisku mającym na celu obalenie władzy PISu, co byłoby trochę irracjonalne.
  • Odpowiedz
Pewien gorszy sort, mający zaszczepiony gen zdrady narodowej, pokazał już w historii minionej, że pod ramię z obcymi mocarstwami jest w stanie sprzedać Polskę. Wymazać ją z map na 123 lata.


@Najzajebistszy: odwal się od kościoła może
  • Odpowiedz
Mało śmieszne. Czyli na Twoim poziomie.


@Najzajebistszy: też uważam, że to nie jest śmieszne (bo to smutne) - zobacz sobie kto leciał po pomoc do carycy (i kogo później wieszali).

Jak wracamy do tego kto zdradził Rzeczpospolitą to warto byłoby jednak to przypomnieć.
  • Odpowiedz
Pewien gorszy sort, mający zaszczepiony gen zdrady narodowej,


@Najzajebistszy: Czyli jednak dla ciebie nie wydaje się irracjonalne, że wszyscy prawnicy to zdrajcy, którzy mają na celu obalenie legalnie wybranej władzy. Mam nieodparte wrażenie, że tobie potrzebny jest psychiatra, a nie konto na portalu ze śmiesznymi obrazkami.
  • Odpowiedz