Wpis z mikrobloga

@OstrzeKtoreZabijaLewakow: Okazało się, że nadmierne zaufanie do ocen agencji „Standard & Poors” dla niektórych skończyło się nie najlepiej. Dla klientów banku Lehman Brothers”, który miesiąc po wystawieniu przez S & P wysokiej oceny upadł, dla amatorów akcji koncernu Enron, który też padł choć oceny S & P wskazywały coś innego, dla obracających obligacjami hipotecznymi oraz dla samej agencji „Standard & Poors”. Choć podczas postępowania przez amerykańskim Kongresem prawnik agencji Rita M.
@OstrzeKtoreZabijaLewakow: za kilka dni do normy wroci PLN ,S&P obniżając dziś polski ranking z pobudek politycznych liczy na łatwy zarobek atakujących złotówkę spekulantów i krótką pamięć inwestorów. Tego typu manipulowanie rynkiem może mieć opłakane skutki, także dla tych, którzy próbują zarobić na wywoływaniu zamieszania.
@theone1980: Agencje ratingowe nie są od przewidywania krachów ale o wystawiania oceny wiarygodności kredytowej.

Jednocześnie dwa największe krachy w historii rynków wystąpiły w latach 20 XX wieku i w 2007 roku. Mamy więc takie drugie wydarzenie po ponad 80 latach. Nie jest to więc przedmiot normalnej prognozy czy oceny

@OstrzeKtoreZabijaLewakow:
@Ofacet
@wigilius: Widzę musiało cię bardzo boleć, skoro ciągle do mnie piszesz :). Niestety mam cie na #czarnolisto płatny trollu, więc i tak nie czytam twojej prostackiej spuścizny. Życzę kolejnych $$$ za następne wpisy na rzecz jedynej słusznej partii #pis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To działa trochę inaczej. Firma musi zapłacić firmie ratingowej gruby hajs za wydanie opinii. Nie wiem czy inwestorzy "ufają" zanadto agencjom, raczej nie, ale w obliczu takiej mnogości przedsiębiorstw i instrumentów inwestycyjnych taka kompleksowa ocena dostępna ad hocowo jest w cenie :D