Wpis z mikrobloga

Siemka Mireczki! Mam do was pytanie wagi najcięższej!

Znajoma potrzebuje oddać telefon na gwarancję. Mianowicie Sony Xperia Z3 - otwiera się sama z siebie zaślepka wejścia ładowarki.

No i teraz kwestia kluczowa: ma niestety nieszczęsną vat marżę ... (,) Czy ktoś miał do czynienia z serwisem Sony Mobile? Z jednej strony vat marża powinna być odrzucana ze względu na brak możliwości konkretnego ustalenia kiedy tylefon był po raz 1 'kupiony', no ale w tym przypadku, kiedy premiera telefonu była jeszcze grubo przed okresem 2 lat gwarancji, takie ustalenia raczej nie są konieczne? Co myślicie? Co poradzicie?

#android #sony #xperia #xperiaz3 #telefony
  • 21
@samuel_oszalales:
sprzedawca jej nie da na pewno oryginalnego dowodu zakupu bo pewnie go nie posiada. spora częśc tego typu sprzedawców działa tak, ze w razie reklamacji naprawia telefony na własną rękę gdzieś chałupniczo, a tylko niektórzy mają jak odesłać do oryginalnego serwisu

na vat marża w sumie od 3-4 lat są wały na allegro, teraz jedynie refurby z chin ją przyćmiły, a ludzie lecą na to jak muchy do gówna
@samuel_oszalales: ja nie kupuję nowych telefonów od klienta co nie ma dowodu zakupu, jak droga używka i w miarę taka co wiem, że pewnie ma gwarancję to też raczej nie i zawsze daję klientowi kopię oryginalnego dowodu zakupu z zasłoniętymi danymi jak to faktura albo z oryginalnym paragonem.
Niestety z tego co wiem nie jest to powszechna praktyka.
na vat marża w sumie od 3-4 lat są wały na allegro


@rdy: to nie są wały, tak działa każdy sklep co skupuje od klientów. Prywatny ktoś kto Ci sprzedaje telefon nie wystawi Ci faktury VAT więc nie możesz odliczyć vatu a jak np. kupisz telefon za 800zł bez vat, sprzedasz za 1000 z vat to vatu masz więcej jak zarobku dlatego jest coś takiego jak vat marża. Oddzielnie ewidencjonuje się
@elemenTH: no właśnie tak teraz dopiero zerknąłem w internet, jest jakaś zaślepka za ~20zł, wymiana też chyba po prostu plug&play więc pomogę .. szkoda zachodu i babrania się w gównie

szkoda jednak, że gwarancję szlag trafił, bo akurat teraz chce sprzedać ten telefon i kupić inny -_- a to jeszcze rok gwarancji 'niby pozostał' ..
@elemenTH:
bardziej mi chodzi o te wały z gwarancją, ja wiem że są sprzedawcy którzy udostępniają oryginalny dowód zakupu i wtedy spoko. Ale 80% z nich takiego czegoś nie ma, albo nagle te dowody zakupu znikają i z gwarancji producenta robi się serwisowa u mietka w piwnicy

Szukam sobie teraz G4, znalazlem u jakiegoś sprzedawcy z vatmarża w calkem ok cenie. Na aukcji jak byk gwarancja producenta. Podjechałem samochodem i na