Wpis z mikrobloga

@login_zajety_sic: Jak to jest w końcu z tym uberem bo wszędzie widzę sprzeczne opinie.
Trzeba zakładać działalność gospodarczą i odprowadzać podatki,nawet jeżdżąc kilka dni w miesiącu?
Jak jest z kontrolami ITD?
Jest to jakoś zdefiniowane prawnie? Czy cały czas wykorzystywanie kruczków i liczenie na szczęście i brak kontroli( ͡° ʖ̯ ͡°).
@DADIKUL: nie wiem, nie znam się, ledwo co 4 kursy zrobiłem dopiero xD

Ogólnie DG nie musisz zakładać ale dobrze by było gdyby była bo wtedy możesz auto wrzucić w koszta i podatek mniejszy jest chyba. Trzeba zapytać się osób które mają jakieś pojęcie o DG.

Z kontrolami ITD też nie miałem do czynienia ale jakby co to nic nie wiem, nie przyznaje się do niczego, "to nie moja ręka"
@DADIKUL: niby dlaczego się nie wykręcę ? Przecież kasy za to nie dostałem od nich. No chyba że będę debil i w gotówce przyjmę kasę to wtedy tak. A tak to wydaje mi się że mogą pocałować mnie w trąbkę bo za przejazd zapłacili uberowi, a ja np dla przyjemności wożę ludzi za free po wawie.
@login_zajety_sic:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17896774,Kontrole_i_kary_dla_kierowcow_Ubera_w_Polsce__Centrala.html

Kierowca Ubera dostał wezwanie, jak zwykle zabrał pasażerów, którzy okazali się pracownikami krakowskiego magistratu i urzędu kontroli skarbowej. Co się okazało? Kierowca nie miał odpowiedniej licencji, samochód nie miał co najmniej siedmiu miejsc, zatem nie można było mówić o "przewozie okazjonalnym", jak przewidują przepisy. Grozi mu do 10 tys. zł kary.