Wpis z mikrobloga

"Marnie. Przyjaciółka ze snów" nominowana do Oscara, tylko czemu teraz skoro to produkcja z 2014? Wiem że czasem się tak dzieje (kilka lat temu tak było z the hurt locker: w pułapce wojny, ludzie się pluli że "wystawili" go rok później bo rok wcześniej nie miał szans z jakimiśtam filmami) ale dlaczego? Jest jakiś zapis że film może być nominowany powiedzmy albo na "tej" albo dopiero następnej gali?
mirkipomuszcie bo jestem ciekawy jak czitanda eru

btw fajna bajka
#anime #oscary2016 #oscary #omoidenomarnie
malibu99 - "Marnie. Przyjaciółka ze snów" nominowana do Oscara, tylko czemu teraz sko...

źródło: comment_bbSTWJwNhYXe7XKYJNp4OyLUkVagQJL5.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@malibu99:
Pewnie dlatego, że premierę w USA miał dopiero w 2015 roku.

Co jest sprawiedliwe - nie ma oficjalnego (w tym wypadku nawet fanowskiego) angielskiego tłumaczenia, więc nie mieli jak tego ocenić.
  • Odpowiedz
@malibu99: Filmy animowane podpadają pod trzy podstawowe zasady klasyfikowania i uznawania filmów przy nominacjach: w największym skrócie - nie liczy się data premiery filmu na świecie, ale data premiery filmu w okręgu Los Angeles w USA. W przypadku gdy film miał premierę na świecie w czasie odbiegającym od tej w okręgu LA, wtedy pod uwagę brane są tylko te filmy wydane max. 2 lata wstecz (w tym wypadku po 1
  • Odpowiedz
@malibu99: Wiesz, film Skazani na Shawshank nie dostał żadnego Oskara mimo wielu nominacji i ogólniej zajebistości. Tyle że na tej samej gali były Pulp Fiction i Forrest Gump. Dlatego nie ma co się dziwić że robią takie numery.
  • Odpowiedz
  • 0
@nototaku: nie wiem gdzie widzisz żebym dawał #!$%@? o oskara, po prostu byłem ciekawy jak to wygląda (z tym nominowaniem "starszych" filmów) i przy okazji poleciłem bajke
pozdrawiam
  • Odpowiedz