Wpis z mikrobloga

Do mirkow spod tagu #motocykle, pytanie mam - jeździcie w zbrojach? Jeśli tak, to jakim kryterium kierowaliście się podczas wyboru?
Rozglądam sie za czymś na lato, jako ze popykanie w kurtce przy +30 w słońcu po mieście nie wydaje mi się najsensowniejszym pomysłem. Myślałem tez o samym żółwiu ale stopień ochrony przy jeździe w nim samym wydaje się nieco za mały.
  • 17
@bobrzastus: ja jeżdżę po mieście, mam pełną z długim i szerokim ochraniaczem na całej długości kręgosłupa. Jest przewiewniej tylko w miejscach gdzie jest siatka, tam gdzie są duże ochraniacze i tak się spocisz bo >30*C w korkach przy nagrzanych samochodach nic nie pomoże.
@amath: Jazda glownie po miescie, przygode na moto zaczynam, wiec moto to GS500.
@bocznica: Super ;)
@localh0st: To ze nie bedzie nadmiernie komfortowo to się domyslam ale wciaz lepiej niz w kurtce.

Jakies konkretne modele mozecie polecic albo jakich nie brac w ogole pod uwage? Odpinany zolw czy raczej wszystko na sztywno?
Osobiscie podoba mi sie taka:
http://www.defender.net.pl/product-pol-67114-Zbroja-Enduro-Oneal-Madass-2015.html
Ale to enduro, wiec nie wiem czy do miasta ma racje
@bobrzastus: trzeba się przeciskać i problem maleje... Szkoda tylko, że niektórzy w puszkach klimatyzowanych problemu nie czują - że ciężka kurtka + 30°C + gorące spaliny wśród których stoimy to nie jest komfortowe ani trochę - i specjalnie blokują przejazd ;x

Kilka razy w takiej pogodzie jeździłem - da się przeżyć, a ze zbrojami są opinie, że generalnie na asfalcie dużo nie pomogą...

A nie myślałeś o kurtce w
@bobrzastus: jak ze wszystkim radze unikac slabego gowna dziwnych producentow. Lepiej juz kupic cos markowego uzywanego niz badziew z allegro. Ja mam zbroje Thora, ta co zalinkowales wyglada niezle. Na co moge zwrocic uwage, moj Thor nie ma suwaka z przodu centralnie a z boku, przez co ochraniacz klaty nie jest dzielony a jest pelny. Latwo sie zaklada, nie ma w srodku slabego punktu i caly mostek jest chroniony jedna tafla
@11mariom: Cóż - wychodzę z założenia, że na postoju przy temperaturze 30+ to nic Cię nie uratuje ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Kojarzę natomiast jeden materiał motosapiens, w którym odradzali zbroje na miasto (https://www.youtube.com/watch?v=WdkKq3vy5vo). Poza tym ostatnio była też jakaś dyskusja na mirko i pamiętam, że jeden z wniosków był taki, że ta siatka w zbrojach może się łatwo przetrzeć. Sam nie mam zbroi więc nie będę
wychodzę z założenia, że na postoju przy temperaturze 30+ to nic Cię nie uratuje


@xlukex: goła klata :D Chociaż nie wiem czy stojąc między dziesiątkami aut nawet to by pomogło...
@bobrzastus: hmm spoko opcja, znajomy po mieście lata właśnie w endurowej zbroi i chwali sobie pod względem przewieweności, bez żółwia jeździ.
jak chodzi o żółwia jakiegoś dodatkowego jeszcze to się raczej zakłada na tor / stunt / generalnie do #!$%@? ostrego, a tak do miasta normalnie to nie wiem czy jest sens.

radziłbym jescze jeansy kevalrki z ochraniaczami na kolana ewentualnie ochraniacze na kolana na zwykłe spodnie gdyż z własnego doświadczenia
@bobrzastus: kolega @Jojne dobrze gada - zbroja to rozwiazanie w teren, ma chronić od uderzenia, od szlifu niebardzo bo gleba jest miękka, asfalt juz nie bardzo. Rozpieprzy sie to na kawałki. Lepiej szukaj kurtki. Żeby nie było - mam Bionic 2, bardzo fajna ale słabo widzę zetknięcie tego z asfaltem nawet przy 50 km/h.
A nie myślałeś o kurtce w stylu RST Ventilator albo innej przewiewnej? Ja mam akurat RST i w zeszłorocznych sierpniowych upałach dawała radę


@xlukex: @bobrzastus: też mam Ventilatora i polecam, jak zimniej to dokładasz podpinki. Zbroja na miasto to tragiczny pomysł, siatka ściera się momentalnie przy kontakcie z asfaltem.