Wpis z mikrobloga

co tu sie odjebuje zeby stawac przed sadem za odmowienie wykonania eutanazji w Belgii, zreszta w iuesej skazywano za odmowienie wykonania ciasta na homoseksualny slub( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akt oskarżenia przeciwko tej katolickiej placówce wniosła córka chorej...... btw jakim trzeba byc niedowalonym czlowiekiem by skierowac matke do domu spokojnej starosci do katolickiego domu i zarzucac mu odmowienie wykonania eutanazji...

  • 21
@wigilius: nie wiem gdzie tam masz ad personam. Chyba, że bardzo osobiście traktujesz wypowiadane przez siebie słowa i wszelka ich krytyka jest ad personam, ale to już nie mój problem, a najwyżej twój z ego. Stwierdzam jedynie, że stawianie sprawy Chazana jako "matka zabija córkę" i tej sprawy jako "córka zabija matkę" jest uproszczeniem zrozumiałym dla niezbyt rozgarniętej konserwy.
@wigilius: możesz prymitywne uproszczenia nazywać jak chcesz, jednak fakty są takie, że eutanazja nie jest aborcją, co już samo w sobie jest wystarczające by odrzucić twoją analogię jako niewłaściwą. Idąc twoim tokiem rozumowania mogłeś tam wrzucić cokolwiek np. wyprawę Chrobrego na Ruś Kijowską, bo tam zabijano Rusinów, a tutaj córka matkę.
Ale idąc dalej - sprawa Chazana dotyczyła dwóch rzeczy - niepoinformowaniu przez Chazana swojej pacjentki o możliwości dokonania legalnej aborcji
@grzegorz-zielinski: tu nie chodzi o samo podobieństwo pozbawienia życia w obu zabiegach, ale ogólny całokształt sytuacji; odmowa zabiegu, sprawa w sądzie, spór ideologiczny, klauzula sumienia, katolicka placówka i Szpital im. Świętej Rodziny, którym kierował Chazan...
odmowa zabiegu

@wigilius: do której Chazan miał prawo, a dom opieki już niekoniecznie. Problem z Chazanem nie polegał na skorzystaniu z klauzuli sumienia, a na sposobie w jaki to zrobił. Brak analogii

sprawa w sądzie

czyli analogia ze wszystkimi sprawami sądowymi. mało

klauzula sumienia

No lekarze i tu i tu ją mają, ale spór w drugim przypadku nie dotyczy lekarza, a domu opieki. Nie można porównać.

katolicka placówka i Szpital im.
do której Chazan miał prawo, a dom opieki już niekoniecznie. Problem z Chazanem nie polegał na skorzystaniu z klauzuli sumienia, a na sposobie w jaki to zrobił. Brak analogii


@grzegorz-zielinski: Dyrekcja domu stanie przed sądem tak jak Chazan był dyrektorem szpitala im. Świętej Rodziny ponaddto mogli mieć prawo do odmowy metropolita Brukseli abp Jozef De Kesel oświadczył publicznie, że żaden ośrodek katolicki nie może być zmuszany do dokonywania aborcji czy eutanazji.
@wigilius: to ostatnie założenie jest naprawdę dziwne, jakby ludzie jakoś specjalnie kombinowali jak tu zapłodnić dziecko z wadą wrodzoną skazującą je na śmierć w męczarniach minuty-godziny po narodzinach, czy też że ludzie specjalnie zakładają swoją chorobę jako tak potwornie nieznośną, że eutanazja nie staje się już kiepskim pomysłem, a wybawieniem od cierpienia. Starałbym się nie formułować tak dziwacznych zarzutów, a przynajmniej we mnie wzbudzają jakieś obrzydzenie.

a reszta - metropolita z
@wigilius: w innej sprawie, mianowicie o narażenie życia i zdrowia pacjentki poprzez tę odmowę za którą został ukarany. W sprawie niedopełnienia obowiązków nic się nie zmieniło - został ukarany, a więc słusznie skoro nie ma żadnego odwołania czy niczego innego.

e: Ewentualnie jestem niedoinformowany, to poproszę o debunk