Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić zegar e-link.

Poszukałem i okazuje się że [istnieje ](http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VhqjlPk_-WQJ:www.designforest.pl/zegar-w-technologii-e-ink/+&cd=5&hl=pl&ct=clnk≷=pl&client=ubuntu) ale jeszcze nie jest w sprzedaży.

Czy istnieje takie coś jak e-link ale żeby "piksel" był większy, np. wielkości 1cmx1cm? Ewentualnie, jak by można taki zrobić? Jakieś wskazówki a może i gotowe rozwiązanie?

Chcę zrobić taki prostszy dla siebie, nie na sprzedaż. :)

#elektronika #zegar #kwarc #elink #ekran #technologia
  • 17
  • Odpowiedz
@4833478: Masz rację, to lepiej żeby nie był e-ink. Ale jak się nazywają takie duże diody? Szukam duża dioda nie świeca i large paper-diode, no nie wiem jak to nazwać.

Wiesz coś o tym? Jak by to się miało nazywać?
  • Odpowiedz
wyświetlacz magnetyczny


@4833478: Chyba to będzie to. Chodziło mi po głowie coś magnetycznego. ;)

Ale czy taki wyświetlacz magnetyczny wydaje jakikolwiek nawet cichy dźwięk?

Gdzie by można kupić? Ewentualnie jak zrobić?
  • Odpowiedz
@look997: Jak się przełącza to niestety wydaje ale pewnie można coś pokombinować żeby dźwięk był bardzo cichy (łagodniejsze sterowanie, podłożenie gąbek w niektóre miejsca itp). Były stosowane w autobusach, na dworcach itp. Pewnie można dorwać używane na allegro lub forach elektronicznych. A nowych szukaj u producentów wyświetlaczy. Zrobić się da ale to moim zdaniem kupa roboty bez sensu i nie będzie wyglądać tak ładnie.
  • Odpowiedz
@4833478: Ale jeśli wydaje dźwięk to automatycznie muszę szukać innej technologii. Właśnie jak myślałem o czymś magnetycznym to myślałem że będzie dźwięk.

Masz inne propozycje?
  • Odpowiedz
@4833478: Ok, dobre to jest. Tylko nie potrafię znaleźć, jak wpiszę ekran/dioda LCD to po prostu pojawiają się monitory LCD i OLED.

Jak to się dokładnie nazywa?
  • Odpowiedz