Wpis z mikrobloga

Dorywczo w wakacje mam przyjemność zostać profesjonalnym przeprowadzkarzem (?). Wyjazd zagranicę, praca pod zachodnią firmą. Przeprowadzki pełny wypas, full export w kontenerach na drugi koniec świata i wszystko jest tak spakowane, że dopływa/dolatuje/dojeżdża do celu całe. W związku z tym jest pełno anegdot w związku z pracą Polaków za granicą w przeprowadzkach jak i w Polsce.

Kiedyś jedna osoba z którą miałem przyjemność współpracować, była jak to się mówi na robocie w Polsce. Robota idzie gładko, wszystko jest pakowane zgodnie z tzw. sztuką. Klient z racji tego, że chciałby być w porządku proponuje naszemu bohaterowi coś do picia w zamyśle - kawa/herbata/woda

Nasz bohater na to, pijackim głosem: hehehehe, ja to mam.



#takahistoria #nocnazmiana #truestory
  • 7
@Mindblower: koszty nie są dokładnie mi znane bo jest generalnie tak, że obsługujemy klientów korporacyjnych więc firma ponosi wszystkie koszty przeprowadzki ale oscyluje to podobno w okolicach kilku tysięcy euro, jest to zależne np. czy jest winda zewnętrzna a z zasłyszanych opinii jeśli ona jest na przeprowadzce to jest to koszt ok. 700 euro.

To wygląda tak, że firma z Polski wysyła nas na zachód. Pracujemy pod zachodnią firmą, w ich
@Mindblower: Wiem, że jedna osoba z którą współpracowałem miała możliwość zorganizowania przeprowadzki na linii Warszawa - Wiedeń. 3000 zł to było stanowczo za mało z tego jak ta osoba to obliczyła.
@Jever: Mi by stykła duża plandeka lub np. VW Krafter Maxi czy ten Sprinter największy. Wtedy bez windy i mogło by być załadunku, ale pewnie by się nie spodobało firmie, że chcemy sami robić :P
Kato - Spielberg, Austria
Kato - Silverstone
@Mindblower: Teraz generalnie jest tak, że co większy samochód to firma która oferuje przeprowadzki.
Wyróżnia się dwa rodzaje przeprowadzek (mi znane a nie pracuje w tym długo, raczej świeżak):
- full export (zamorskie przesyłki)
- lokal (lokalnie, bez zbędnego pakowania aby dojechało, szybko i sprawnie)

Nieraz się uznaje, że lokal to jest przypuśćmy Warszawa - Katowice. Na zachodzie jest to np. Oslo - Bruksela.