Wpis z mikrobloga

Warstwy. Jak wiadomo, cebula ma warstwy, Shrek ma warstwy, Łódź też ma warstwy. Najważniejszym elementem architektury są oczywiście zabudowania z ery fabrykanckiej, i nie są to tylko przędzalnie, magazyny i famuły, ale całe mnóstwo secesyjnych kamienic, willi i pałacyków, które stanowią chlubę miasta. Towarzyszy im bardziej współczesna zabudowa, zarówno ta socjalistyczna, jak i pochodząca z XXI w. Ta mieszanka, szczególnie widoczna w centrum, prezentuje się mniej więcej tak.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
punkgrrl - Warstwy. Jak wiadomo, cebula ma warstwy, Shrek ma warstwy, Łódź też ma war...

źródło: comment_Wtr4FBFtSRTFRTakxG6KD8qmOXai7aHy.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Polskialkholik: Cała Pietryna jest wypełniona pięknymi, zabytkowymi pałacami, współczesnej zabudowy raczej mniej. Mogę zrobić jakieś zdjęcia, ale zasadniczo nie jest to mój konik, a w internecie na pewno można znaleźć mnóstwo pięknych kadrów.
@bitnik: Dzięki :) No akurat się nie nawinęło, normalnie jest tego więcej ;)
@dertom: Raczej na więcej tego typu kadrów nie można ode mnie liczyć. Jak już wspominałam, moim zainteresowaniom bliżej do turpizmu ;)
  • Odpowiedz
@crystaldragon: Częściowo na pewno, ale to samo można powiedzieć o każdym mieście w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że historia obeszła się dość brutalnie z Łodzią, dewastacja przemysłu włókienniczego pociągnęła za sobą daleko idące konsekwencje z wysokim bezrobociem strukturalnym na czele. Ale od co najmniej kilku lat widać tu dynamiczny rozwój, szczególnie branż kreatywnych, intensywną rewitalizację i szeroko zakrojone inwestycje. Łódź zyskuje nowy charakter jako miasto drugiej szansy i wypracowuje swój niepowtarzalny
  • Odpowiedz
@punkgrrl:

"Ale od co najmniej kilku lat widać tu dynamiczny rozwój, szczególnie branż kreatywnych, intensywną rewitalizację i szeroko zakrojone inwestycje."


Żadnego dynamicznego rozwoju. Łódź rozwija się na tle innych miast po prostu średnio. Nie jest najgorzej, ale też nie najlepiej. Ja nie wiem skąd się biorą te plotki o dynamicznym rozwoju łodzi. Popatrz sobie na statystki przyrostu PKB na tle innych miast. Sam mieszkam w łodzi, i wiem jak jest, i
  • Odpowiedz
@piti54: Może ulegam nastrojom medialnym, a może po prostu po latach zastoju każdy rozwój uważany jest za dynamiczny ;) Poza tym mam poczucie, że w mieście się wiele dzieje.
  • Odpowiedz
Przypomina mi się pewien dowcip:
W radiu podano komunikat - W centrum Łodzi wybuchła bomba atomowa, która zrównała całe miasto z ziemią. Całkowity koszt wyceniono na 22 złote 55 groszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@punkgrrl: Dobre zdjęcie. To jest zrobione z OFF piotrkowska w stronę Rosevelta?

Dobrze też, że uchwyciłaś ten kadr bez reklam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz