Wpis z mikrobloga

Proszę o radę. Szukam urządzenia wielofunkcyjnego do ok.300 zł. Miałem Brothera DCP-J315W, niestety wskutek dłuższego nieużywania zapchała się głowica. Tym razem szukam czegoś tańszego, gdzie bez obaw o podobną będę mógł stosować zamienniki lub oryginalne tusze będą w przystępnej cenie. Ewentualnie rozważam zakup drukarki laserowej, oczywiście mono, w podobnym zakresie cenowym i przystępnymi cenami tonerów. Wołam @toneryzagrosze_pl
#drukarka
  • 12
A Brother nie ma przed zapchaniem zabezpieczenia? Drukarka tej firmy często włącza mi się sama i czyści jak nie używam (przeważnie w nocy)
Z brothera bodajże ostatnia która nie ma chipu i można wkładać zamienniki jest dcp j100 mam używam od października i jeszcze tuszy wymieniałem tylko ze cena na pewno więcej niż 300
@Luki776: Ma, włączała się regularnie i czyściła. Używałem najtańszych zamienników(1.8 zł za szt.), czerwony zapchał się pod ok. pół roku ( miesiąc nieużywany), kolejne znacznie później, ale jednak.
@nomoth: @elemenTH:

Zgłaszam się do odpowiedzi :)
Tania drukarka to już nie droga eksploatacja - zależy od wyboru urządzenia.

Tanie drukarki atramentowe zawsze będą miały tą wadę, że po dłuższym czasie bez drukowania będą się zatykać. Już droższe modele mają systemy, które temu zapobiegają, ale tanie niestety nie. Z tanich atramentówek mogę polecić:

Canon Pixma MG5650 - mam taką w domu i jestem bardzo zadowolony. Koszt urządzenia to około 250
Tanie drukarki atramentowe zawsze będą miały tą wadę, że po dłuższym czasie bez drukowania będą się zatykać


@toneryzagrosze_pl: mam w domu canona, który ma już chyba z 6 lat, drukowane było na nim swego czasu na prawdę grubo na najbardziewniejszych tuszach z allegro, teraz używam raz na 2-3 miesiące i ciągle nie chce się popsuć ani zatkać.

W pracy miałem hp, ścierwo wytrzymało trochę ponad rok i umarło, kilka miesięcy temu
@elemenTH:

To bardzo dobrze wybrałeś tego Canon'a. Te moje stwierdzenie na temat zatykania jest oparte na tym co widzę u klientów. Zazwyczaj w tych tańszych drukarkach atramentowych (poniżej 500 zł), niezależnie od tego czy używasz zamienników, czy oryginałów, stosunkowo często występują problemy z zatykaniem. W związku z tym polecam jednak drukarki laserowe :)
@toneryzagrosze_pl: ale jak potrzebujesz drukarki do domu to często jednak potrzebujesz drukować niewiele i jednak w kolorze, laser jest drogi i tak a tonery to już kosmos no ale włączysz za 2 lata i drukuje tylko jak proszku braknie to trzeba drukarkę kupić. A mój canon to mp550
Może winą nie była drukarka a najtańsze tusze, też mam brothera tylko inny model, drukuję na actisach, na kolorach raczej rzadko i jak do tej pory nie mam problemu z zasychaniem, może jednak lepszą opcją dla Ciebie będzie laser.