Wpis z mikrobloga

Zrobiłem downgrade do 9.2, mam już CFW. Teraz mam 3 pytanka.

1. Jak to zaktualizować?
2. Jakie profity będę miał z tej aktualizacji? Granie online, updatey?
3. Co zrobić abym nie musiał za każdym razem odpalać CFW poprzez menuhax (L+Power, przy włączaniu)

#3ds #nintendo
  • 37
@adekk: 1. Jak O3DS to normalnie w ustawieniach aktualizujesz, tylko upewnij się, że jesteś w emunandzie.
Jak N3DS to musisz użyć sysUpdatera i ściągnąć paczkę .cia do aktualizacji do 9.5
2. Na O3DS dostęp do eshopu. Na N3DSie nie zaktualizujesz do najnowszej wersji, więc do eshopu się nie dostaniesz, ale to i tak możesz uzyskać innym sposobem.
3. Wejdź w hblauncherze w menuhax installer i zmień opcję bootowania na typ 2.
@Harkonnen: Ok, zrobiłem tak. Włącza się bez przycisku, ładuje się RxTools po czym restartuje znowu do HBmenu i po ładowaniu ponownie RxTools zawiesza się z czerwonym ekranem na dole. Co dziwne, po przełączeniu na włączanie przyciskiem L, włącza się normalnie.
Samo się restartuje? Dziwne, powinno Cię wrzucić w rxMode i na tym zakończyć. Czerwony ekran jest dlatego, że próbuje wejść w rxMode już w nim będąc
@adekk: @Harkonnen: nie wiem czy homemenuhax to to samo co themehax, wiec wrzuce slowem klucz- themehax. Ja mam go tak ustawionego w instalatorze, ze jak nie wcisnę guzika to odpala sie odpowiedni ropbin z karty, który to odpala mi plik boot.3dsx z karty - ktory to jest launcherem rxmode. W tym samym instalatorze mozna bylo wybrac tez opcję ze hax zadziala tylko jak guzik nacisniesz, wiec polecam w tym kierunku
ale chciałbym żeby CFW zostawało przy wyjściu z system settings.


@adekk: niemozliwe. Taka natura oprogramowania 3ds, ze po kazdym wyjsciu z system settings konsola się restartuje. Jak ustawisz sobie zeby przy starcie ładowalo cfw bez trzymanai guzika, to nie odczujesz tej niedogodnosci. skoro musisz naciskac L zeby zaskoczyło cfw, to i po wyjsciu z system settings musisz to robic. chyba ze zmienisz ustawienia haxa ;p

Jest to póki co nie do
@Harkonnen:
@yacolek:

Już prawie wszystko rozumiem, teraz mam kolejny problem. Miałem czarny motyw, zrobiłem update i za żadne skarby nie mogę go ustawić ponownie :( No chyba że robię to źle, ale robię to po prostu przez **menuhax_manager i opcję setup a built-in home menu 'basic' color theme**, ale nic to nie daje. Zakładam że to wina update'a, ale czy da się to naprawić?
@adekk: nie wiem sam juz czy menuhax i themehax to to samo :< ale jesli uzywasz themehaxu to on wlasnie wgrywa hax poprzez zmodyfikowany biały styl. Jesli nie masz rozłączonych nandów (emunandu i sysnandu - rozłącza sie poprzez format jednego z nich, po utworzeniu sysnandu), to nie mozesz zmieniac stylu konsoli, bo skasujesz sobie haxa i bedziesz musial 'instalowac' go od nowa. Moze tu jest jakis związek.