Wpis z mikrobloga

Wszyscy się żrą o tych uchodźców - przyjmować, nie przyjmować. Bardziej konserwatywne państwa mają w tym wypadku rację, co chyba widać po ostatnich wydarzeniach. Osobiście jestem za nieprzyjmowaniem, ale.. Wojna to wojna, nie ważne w czyich interesach, śmierć to śmierć i nigdy nie jest niczym usprawiedliwiona. Wg. mnie najlepszym możliwym wyjściem w obecnej sytuacji tak by wilk i owca była cała, a przy tym nie cierpiały i tak już nadszarpnięte stosunki pomiędzy członkami ue to - przyjmować tylko kobiety, dziećmi i starców do ośrodków dla uchodźców, reszta przybyszów z miejsca powinna zostać deportowana. Powinnością tych mężczyzn, którzy właśnie 'demonstrują' swoje przekonania na zachodzie to walka za swój kraj i wolność, a uciekając do państw ościennych nigdy wolni nie będą. Z 1,2 mln osób robi się 400k, którzy przebywają w europie tylko do zakończenia konfliktu na ich rodzimych ziemiach tj. kilka lat, potem deportacja. Przy takim biegu wydarzeń tak jak to wyżej napisałem - I wilk syty i owca cała. Europa pomogła na tyle, by nie nadszarpnąć swojej suwerenności, kobiety i dzieci uratowane i wszyscy są m/w zadowoleni.
#nocnerozkminy #rozkminy #rozkminyzdupy #bezsennosc
  • 7
  • Odpowiedz
@fredzio12: sorry, ale muszę to napisać :/ zawsze kisnę, jak wykopki myślą, że "uchodźców" się przyjmuje, bo ich boli jak bomby z nieba spadają... tymczasem to jest twarda polityka oparta o demografię. nie ma pracowników, nie ma emerytur i elo.
  • Odpowiedz
@Oszaty: Nie ma pracowników? Do czego? Bo mi urząd pracy nie potrafi znaleźć żadnej, nawet za najniższą krajową jakoś od dwóch lat (nie liczę na nich, tak się byłem ubezpieczyć).
  • Odpowiedz
@Oszaty: To że mamy niż to nasza wina, a nie zagraniczniaków. Po co mamy mieszać te kultury, zamiast skupiać się na rodzeniu nowych Polaków? Dobrze widzisz jak migranci starają się szybko 'zasymilować' z europejczykami. Problem leży w reformowaniu państwa.
  • Odpowiedz
@Luther: jakoś Ukrainiec sobie potrafi przyjechać i coś znaleźć. i to pewnie pracę, którą sobie ty rączek nie będziesz brudził.
@fredzio12: to ZMUŚ ludzi do zrezygnowania z wygodnego dla nich życia teraz, na rzecz wygodnego życia kiedyś ich i społeczeństwa. jak sobie wyobrażasz zmuszanie kobiet na JUŻ i to nie tylko do jednego dziecka, ale do kilku. nie mówię, że imigranci to droga dla Polski. imigracje do Niemiec pracowników zza
  • Odpowiedz
jakoś Ukrainiec sobie potrafi przyjechać i coś znaleźć. i to pewnie pracę, którą sobie ty rączek nie będziesz brudził.


@Oszaty: ta, na czarno, albo z pomocą rzadu. Ja mam #!$%@? stawy kolanowe, wiec praca fizyczna odpada. Ale może zrobię licencję na wózek widłowy i do magazynu...
  • Odpowiedz