Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie gdzie mogę dostać taką żarówkę do panelu klimatyzacji automatycznej?

Spaliła mi się, wyciągnąłem ją i potrzebuje zastąpić nową. Co ciekawe, ma ona na sobie gumowy kapturek, który zmienia jej kolor na pomarańczowy.

Tutaj kółkami na obrazku zaznaczyłem miejsca w których umieszczone są te żarówki wewnątrz panelu.

#pytanie #motoryzacja #elektroda #elektryka #samochody #majsterkowanie #swiatla #hyundai
Bunch - Czy ktoś wie gdzie mogę dostać taką żarówkę do panelu klimatyzacji automatycz...

źródło: comment_moSSxSqps4bpRYm7NXE2rUSsDWCUwQFQ.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Bunch: jak dla mnie to jakaś dioda z oprawką od dołu chyba nawet widać jej nóżki. musisz znać parametry diody albo wiedzieć jakie napięcie/prąd tam dochodzi, ewentualnie możesz wymienić na inną taką, która będzie pasowała kształtem i kolorem chociaż nie ma pewności, że się nie upiecze. ewentualnie daj schemat to będziemy myśleć.
  • Odpowiedz
@Bunch: To nie jest całość. Wyciągasz zwykłą żarówkę w5w lub w3w, tak jak pisał Kejran. Pod tym pomarańczowym kapturkiem, będziesz miał oznaczenie tej żarówki.
  • Odpowiedz
@bdfi3: @tommit: Dzięki za link, wygląda podobnie.
A jesteś pewien, że to nie jest sprzedawane jako całość? Bo ja jestem przekonany, że to występować musi jako całość. Wyciągnąłem na chama żarówkę (oczywiście pękła). I żarówka nie miała żadnych zaczepów a jedynie DWIE długie "nóżki" - które musiałem wyszarpać na chama. Wątpię więc by dało się montować samą żaróweczkę do tego plastikowego czegoś.

Spójrz jaka jest długość tych "nóżek", one nie
Bunch - @bdfi3: @tommit: Dzięki za link, wygląda podobnie.
A jesteś pewien, że to ni...

źródło: comment_Wz9lrv3H8kiS9hPSGgJUwfYX0SeQHLzV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bunch: u mnie nóżki były jakby zagięte tam gdzie jest styk, a tu jeśli dobrze widzę, to są normalne styki? Jak tak to faktycznie możliwe, że było na stałe. W każdym razie ja bym na Twoim miejscu wymienił na ledy, i zapomniał :)
  • Odpowiedz
@bdfi3: Właśnie też tak myślę. Chyba nie mam innej opcji i tak, bo...
Samej żarówki tam nie wsadzę, chyba mikroskop musiałbym mieć.
A calości z żarówką taką jak ta na obrazku nie widziałęm na aukcjach Allegro w ogóle. A to co ty podałeś w linki widzę że może współgrać.
  • Odpowiedz