Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 41: 1.01.2015 - 10.01.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Początek roku jest jak najbardziej obfity w ciekawe wydania. Wybrałem 10 na prawdę porządnych produkcji, różnych stylistycznie z tego krótkiego okresu. Zapraszam na przesłuchania :D

10. Mako, Paris & Simo - Not Alone (Blinders Remix) || #bigroomprogressivehouse #groove #polskieedm
Zaczynamy od naszego rodaka. Kolejne wydanie w znanej stajni od tego pana, tym razem Revealed. Blinders w swoim stylu, wg mnie jest to najlepszy i najoryginalniejszy remix tego utworu.

9. Martin Garrix - Bouncybob (feat. Justin Mylo & Mesto) || #futurehouse
Dość nietypowo jak na tego pana. Utwór utrzymany w klimatach bigroomu (break) i futurehouse (drop). W breaku słychać zdecydowanie Garrixa, drop jest już raczej zasługą pozostałych panów. Drop robi robotę, będzie na pewno hulał po klubach. Utwór oddany za free.

8. Fedde Le Grand, Holl & Rush - Feel Good (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Fedde dobrze zaczyna rok. Jest to jego najlepsza produkcja od na prawdę długiego czasu. Drop nie jest może jakoś specjalnie ambitny, ale niesamowicie oryginalny i zapadający w pamięci. Kolaboracja jak najbardziej na +

7. Oliver Heldens & Throttle – Waiting || #house #futurehouse
Co prawda utwór jeszcze nie został wydany, ale z racji przecieku wersji radiowej ośmielam się wstawić :D. Bardzo fajna współpraca, miły wokal okraszony Heldensowskimi dźwiękami. Warte przesłuchania.

6. Curbi - 100 Percent (Extended Mix) || #house #fidgethouse
Kolejna kosa od Curbiego. Jeden z trzech utworów (obok Circus oraz Selection A) wydanych na darmowej EPce pod koniec poprzedniego roku. Z tych trzech utworów ten podpadł mi najbardziej, zakręcona i potężna produkcja.

5. Toby Green - Move || #house #futurehouse
Futurehouse w najlepszej postaci. Świetna melodia, wyróżniająca się od wielu produkcji w tym gatunku. Nie mogę się do niego przyczepić, polecam.

4. Jay Cosmic & Delora - Have It All (Extended Mix) || #house
Utwór z pogranicza bigroomu i house. Nie przeszkadza mi nawet ten piskliwy wokal, produkcja jest na prawdę niesamowita :).

3. Eric Prydz - Breathe (feat. Rob Swire) || #progressivehouse
Chyba najbardziej ambitna produkcja z dzisiejszej listy, no ale można się tego po Prydzu spodziewać ;). Żaden progress ostatnio mnie nie wciągnął tak, jak ten, dlatego każdy powinien w ciemno go przesłuchać.

2. Spada - Lost In Space || #house #deephouse
Uwielbiam takie klimaty. Spokojny house, trąbki na dropie. Wkręca niesamowicie :)

1. Sebastien and Boy Tedson - Music In You (Extended mix) || #house
Gdy słyszę taką melodię, to się po prostu rozpływam. Kocham te gitarowe dźwięki. Utwór, który na tą chwilę jest moim top 1 tego roku. Wokal dodaje mu mnóstwo uroku (wg mnie). Do tego podoba mi się tekst. Zasłużony numer 1 ;)

Zapraszam do komentowania, dzielenia się świetną muzyką
Link do paczki
#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 3
@Delus: w sumie wydawnictwo nie w 100% świeże ale nie widziałem go nigdzie na Twoich podsumowaniach.

Armin van Buuren & W&W - If It Ain't Dutch czyli kawałek typowo w stylu Bigroom Trance który przewijał się w ich setach prawie przez cały rok ale został wydany dopiero 21 grudnia. Niektórzy z mirków spod tagu #umf mogą go pamiętać właśnie z UMF w Miami.

Mi akurat zapadł w pamięci najbardziej po tym
tejotte - @Delus: w sumie wydawnictwo nie w 100% świeże ale nie widziałem go nigdzie ...
@Delus: kolejnym utworem, który gdzieś mi zaginął w Twoich podsumowaniach (może przeoczyłem ja, może Ty o nim zapomniałeś albo z premedytacją go pominąłeś) jest świetne house'owe wydawnictwo w Heldeep czyli Jonas Aden & Robby East - Fall Under Skies. Szczerze mówiąc nie lubię takich podkręconych wokali ale z racji na to co dzieje się dalej jestem w stanie to wybaczyć. A zresztą - niech każdy sprawdzi sam ;)
tejotte - @Delus: kolejnym utworem, który gdzieś mi zaginął w Twoich podsumowaniach (...