Wpis z mikrobloga

@5z7k9: Nie, to prawda. Biblioteki pisane na szybko, z malym community, albo w ogole przez jednego czlowieka, ktory nie ma czasu i wisza bledy uniemozliwiajace uzycie w produkcyjnym srodowisku. Sam jezyk juz troche lepiej, ale sa tez przyklady naprawde niezbyt fajnych bledow, wynikajacych z mlodosci jezyka. Do tego paczkowanie kodu i importowanie wprost z githuba - jeden commit przez nie wiesz nawet kogo i twoj soft cuda wyczynia i nawet mozesz
@Tril: biblioteki pisane na szybko? ~570 contributors, Go powstał 7 lat temu u Google'a z pomysłu ludzi wchodzących niegdyś w skład zespołu tworzącego UNIX/UTF-8. Aktualna wersja to 1.5.2.
Np. download z serwerów Google'a(dl.google.com) jest obsługiwany przez serwer napisany w Go. Railgun, czyli usługa do cache'owania i kompresji w CloudFlare została napisana w Go. Dropbox używa Go(~200,000 linii kodu) jako backend w punktach wymagających wydajności na najwyższym poziomie. API Parse.com(kupione przez Facebooka)
@5z7k9: Po pierwsze, "570 contributors" to wcale nie tak dużo. I ty mówisz o samym języku, ja mówię o bibliotekach do niego dostępnych - do różnych rzeczy, ot libki do mysql chociażby (połącznie zwisa i czeka na... nic po tym jak serwer mysql zwroci jej blad, ostatnio sie natknelismy :D).
A te firmy które wymieniłeś są najlepszym przykładem. Facebook, Google, Twitter - to nie są małe firmy, mogą sobie pozwolić na
@XmlPullParser: ale nie o tym jest ten wpis... W Polsce wątpię że znajdziesz nawet 10 ofert pracy w Go, sytuacja inaczej wygląda w USA/AUS/GB, gdzie zarobki są podobne do tych w Scali.

@Tril:

Nie wiem co ma język do tego, że ktoś robi 200kr/s na takich maszynach - w innych językach można to samo (no i ile tych maszyn, co?).

Można, ja tylko chciałem podać przykład firmy, która używa Go
@5z7k9: No dobrze, nie mówię, że język jest do niczego, tylko że raczej jest to coś dla dużych, przynajmniej jeszcze. Daj mu 5 lat, to może być fajnie, a może się okazać, że starsze i dojrzalsze rzeczy się lepiej sprawują, hype przeminie i będzie niszowy (wtedy też się pewnie będzie dało zarobić, ale to ci naprawdę świetni w tym). Dlatego nie wybierałbym go na projekt dla firmy z sektora MŚP,
@Tril: ja nie mówię, że to co Ty powiedziałeś(np. o pakietach bezpośrednio z Gita) jest nieprawdą, nie mam jeszcze wystarczającego doświadczenia z Go. Mam nadzieję, że Go się porządnie rozwinie, będzie szeroko używany w przyszłości i powstaną w nim poważne biblioteki i projekty. Jest szybkie(konkurencja: Scala), pozwala na bindingi do C(C++ też) i już teraz są biblioteki do OpenGL, Windows API itp. Według mnie ma spory potencjał(bo nadaje się do wielu