Wpis z mikrobloga

Jak myślicie pakierzy? Jest szansa ze zobaczymy kiedykolwiek zawodnika poniżej 100kg wykonującego ponad 400kg w MC bez sprzętu? Wiecie może kto jest blisko, czy jest to w ogóle możliwe?
#silownia #trojboj
  • 11
  • Odpowiedz
@KyloRen:
Takich ludzi jest masa.
Widywałem filmiki wyciskania 200kg siedząc (!) i stojąc, siady przednie 225kg, GM 250kg, uginanie ramion na 140kg czy wyciskanie 60kg odważnika po 10 razy, przez kompletne nieznane twarze.
Albo mam galopującą sklerozę i nie potrafię ich znaleźć, albo dziwnie szybko znikają z YT.( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gavroche: Może właśnie to jest klucz :) "dziwnie szybko znikają z yt" dlatego że to są poprostu zawyżone ciężary.
Nie wiem czy kojarzysz takiego pana jak Valentin Dikul, ma filmy w których robi 450 przysiad, 460 MC, jak się potem okazało byl to fake, chociaż wszystko wyglądało bardzo realnie.
Nawet na naszej osiedlowej siłowni, były stare obciążenia które zamiast 20kg tak jak na nich pisało, miały 17kg, 15 miały 13, a
  • Odpowiedz
@KyloRen:
Mało prawdopodobne, ale możliwe, a ten fejk z Dikulem, to plota.
On jest bardzo niechętny sprostowaniom i nie lubi niczego udowadniać.

Ja sam znam kilka osób, które mają wyniki na poziomie krajowym, a nie startują i nie gadają o tym na FB.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gavroche: Nie, nie.. Przykro mi ale nie mogę Ci wierzyć :) Chcesz mi powiedzieć że pewien miły 50 letni pan, KOMPLETNIE BEZ ASEKURACJI robi 450kg w przysiadzie i 460kg w martwym ciagu, gdzie rekord wszechczasów to 463kg, 170 kilogramowego, nasterydowanego dzika Eddiego Halla. Daj spokój, Dikul to fake, aczkolwiek silny był bardzo. Pozatym te sztangi prawie sie nie uginały..
  • Odpowiedz
@KyloRen:
Oczywiście, że nie możesz mi wierzyć, ja tego nie widziałem.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale na tym świecie dzieją się dziwne rzeczy, przykładowo, od 40 lat mamy technologię, by auta jeździły na ogniwie atomowym, a nie jeżdżą, jak myślisz czemu?
Dlaczego w cukrzycy wali się pacjentom insulinę i z uporem maniaka każe im jeść węglowodany, a wyniszczonych nowotworem pacjentów dobija się chemią, bo nie powiem chemioterapią?
Jak
  • Odpowiedz
@Gavroche: Te historie traktowałbym z dużym przymrużeniem oka :) Jednak był ktos taki jak Louis Cyr i on nie miał dostępu do dopingu, żył stosunkowo nie dawno, a podnosił kosmiczne ciężary, chociaż tez nie wiadomo ile z tego jest prawdą
  • Odpowiedz
@KyloRen:
Na takiej zasadzie można powiedzieć, że archeologia jest bzdurną nauką, a w szołach uczą historii z przymrużeniem oka.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na czymś się jednak trzeba oprzeć, a takie postacie jak Joe Rollino (podniósł w słynnym backlift prawie 1,5t, ważąc poniżej 70kg), Sandow, George Hackenschmidt, Iwan Poddubny, Herman Goerner, Angus Graham, Charles Atlas czy bracia Zbyszko, są realnymi postaciami z nieodległej przeszłości.

Nawet dzisiaj nie wiadomo
  • Odpowiedz
@Gavroche: Zgadzam się, są to realne postaci aczkolwiek ich wyniki siłowe mogły zostać zawyżone z przeróżnych powodów. Jasne, są to ikony, przetarli szlaki, ale wtedy łatwiej bylo manipulować osiągami.

Dzisiaj te wyniki są realne, ale zgadzam się co do tych przeróżnych pism i plotek, ileż to Arnold nie robił serii na biceps, a Tom Platz godzinami bez przerwy przysiady
  • Odpowiedz