Wpis z mikrobloga

#pytanie #tv #telewizja #internet #wroclaw #upc #vectra #wroclaw

Szukam dobrej oferty na internet i telewizję od lutego we Wrocławiu w okolocy ulicy Pięknej.

W tej chwili mam internet 60mb/s od UPC i nie narzekam. Wszystko pięknie działa od dwóch lat. kończy mi się umowa w lutym i chce zamówić internet i telewizję. Place 64zl miesięcznie.

Na stronie Vectry u UPC zrobiłem sobie porównanie i za internet 50mb/s i około 120kanalow zapłacę w jednym miejscu 99zl a w drugim 100 zł.

Macie jakąś lepszą ofertę?
  • 17
@mpcorp: Na Vectrze (kwestii internetu) ludzie psy wieszają, więc zastanów się dwa razy :). Co do UPC, sam mam w innej części Krzyków i internet od pół roku stale bez zarzutu.

Kolega mieszka w Twojej okolicy i coś wspominał kilka miesięcy temu, że Moico ma się tam podłączyć. Internet mają mega spoko - nie dość, że łącze symetryczne, to jeszcze w atrakcyjnej cenie. Orientowałeś się może czy masz możliwość umowy z
@tanczbejbe: Dzięki :)

@TheMan: @DilldouVaggins: @mars83: @o_so_chozi: Jak sądzicie, jest sens brać 100-120Mb/s do bloku gdzie mieszkają 4 osoby? Tzn chodzi o to, czy prędkość bedzie w ogole możliwa do wykorzystania. W tej chwili przy obecnym zasięgu mój komputer pokazuje, że szybkość połączenia router-komputer to 54-72Mb/s zależnie od tego, co stoi na drodze router-komputer. Rozumiem, że jakbym miał internet 120Mb/s to mój komputer maksymalnie wykorzysta te 54-72Mb/s
@mpcorp: Masz 120Mbit. Router sam rozdziela (QoS) kto ile potrzebuje. Jak trzeba Ci 100 a reszcie wystarczy 20 to tak zostanie rozdzielone - W BARDZO WIELKIM SKRÓCIE. Router jest po to żeby dzielić też według wymagań klienta (urządzenia)
@mpcorp: Jak się łączysz z routerem? Wifi czy LAN? Rzuć okiem na: http://www.speedguide.net/faq/what-is-the-actual-real-life-speed-of-wireless-374

Ja mam swój router TPlinka skonfigurowany po swojemu i do niego podłączyłem router od UPC. Pamiętaj, że i w Vectrze i w UPC dostaniesz ich urządzenie bez możliwości jakiejkolwiek konfiguracji :)

Ja bym sugerował zadzwonić do Moico, jak Ci dadzą pozytywną odpowiedź - nie masz problemu. Jak nie to zamów w UPC. Z tego co widzę masz internet
@tanczbejbe: Przez WiFi. W mieszkaniu mamy 3 laptopy i 3 smartfony, które są mobilne więc tylko WiFi :)

Moico 100/100 + TV 105 kanałów 12HD = 99zł miesięcznie + 99zł jednoroazowao. 3 miesięczny okres wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony.

UPC 120/10 + TV 103 kanały 45HD = 95zł miesięcznie + 0zł jednorazowo. Umowa na 24 miesiące.

Tak to wygląda na szybko :)
@mpcorp: z prędkością wez pod uwagę, ze załączany przez nich router jest beznadziejny i stad może wynikać różnica prędkości :) jeżeli obecne łącze Ci wystarczało, a nie planujesz nic zmieniać to zostaw. Jeżeli stać Cię na wyższa prędkość to bierz, bo różnica bedzie odczuwalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DilldouVaggins: Sprawa tak wygląda, że 60Mb/s absolutnie mi wystarcza. W tym roku chcę mieć jakąś telewizję w mieszkaniu. Internetu 60Mb nie ma już w UPC. Jest tylko 30 albo 120. Za 60 płace 64zł mieisęcznie, a teraz 120 kosztuje 59zł a 30 kosztuje 49zł. Nawet jakbym wybrał 120 to i tak zapłacę mniej niż płacę do tej pory.