Wpis z mikrobloga

Hey, co zrobić chińczykowi który oszukał mnie na sposobie wysyłki. Miało być Registered China Post Air Mail a wysłał jakimś badziewiem z fakeowym numerem.
Znając życie paczka raczej dojdzie (jeśli nie zajumają jej na poczcie), ale mam dosyć na dzisiaj być oszukiwanym. Na razie napisałem wylewną wiadomość do sprzedawcy, że mnie oszukał i nie mogę śledzić paczki, że nie tak zdobywa się klientów, itp.
Wartość paczki niewielka, bo jakieś 70PLN, ale jak miało być paczka rejestrowane to czemu mnie chcą wy#4_&.

Jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Po 10 dniach otwieracie roszczenie (jakie, zwrot kasy czy jej części?), czy może olewacie i liczycie że kiedyś dojdzie.

#alliexpres #gorzkiezale #januszebiznesu
  • 5
@bodekbb1: jak oddać chińczykowi kasę? Jeśli alli wykona zwrot na moje konto to raczej nie mam możliwości przekazania mu środków. Pytać go w prywatnej wiadomości i umówić się na jakiś zakup w takiej samej kwocie którego nie wyśle, czy lepiej na wypłatę paypal? Z jednej strony chciałbym być uczciwym, z drugiej chęć ukarania oszusta jest też duża (dla mnie darmowy towar, dla niego strata finansowa i negatyw)
Disputa można otworzyć min 10 dni od wprowadzenia przez chińczyka numeru wysyłki, nawet gdzieś widziałem pole odnośnie złego sposobu wysyłki.
Trochę na Ali kupuję od dłuższego czasu, wcześniej dx więc wiem jak to działa.
Zdarzyło mi się że czasem jakiś badziewik za 2$ z przesyłka nie doszedł, ale przy takich zakupach raczej nie oczekuje rejestrowanego sposobu wysyłki, i nigdy też nie miałem problemów ze zwrotem kasy.

Bardziej mi chodzi czy karcie za